На Житомирщині сільський голова вимагав хабаря у 80 тисяч гривень

У Бердичівському районі УБОЗівці затримали голову сільської ради за вимагання та отримання хабара.

Наприкінці листопада у Бердичеві працівники УБОЗ УМВС України в Житомирській області затримали голову однієї з сільських рад району, який обгрунтовано підозрюються у вимаганні у директора приватного підприємства, жителя Житомира, та одержанні від нього хабара у сумі 80 тисяч гривень. Про це Репортерові Житомира повідомляє ВЗГ УМВС України в Житомирській області.

У таку суму посадовець оцінив свої послуги за не перешкоджання у здійсненні останнім підприємницької діяльності та видачу йому рішення виконкому сільської ради про надання згоди на виготовлення проектної документації по реконструкції приміщень, розташованих на території сільської ради, у виробничі цехи підприємства.

Як повідомив перший заступник начальника УМВС України в Житомирській області Ігор Савченко, 43-річного голову сільської ради затримали безпосередньо під час вручення хабара, який передавався через посередника – депутата цієї ж сільської ради.

30 листопада відносно затриманого прокуратурою Житомирської області за фактом вимагання та отримання хабара порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.368 (Одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає відповідальне становище) Кримінального кодексу України, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

На даний час підозрюваний затриманий у порядку статті 115 (Затримання слідчим підозрюваного у вчиненні злочину) Кримінально-процесуального кодексу України.
Предмет хабара вилучено.