Обласна прокуратура розкриває численні факти порушень земельного законодавства

В Житомирській області в битві за землю забувають, що в державі існують закони.

Як повідомила Репортерові Житомира помічник прокурора області з питань захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин Олена Гаврилюк, з початку року за фактами недотримання земельного законодавства порушено 23 кримінальні справи.

14 з них направлено до суду, розглянуто із вжиттям заходів 312 подань та приписів, задоволено 605 протестів.

Порушників примусили відшкодувати понад 2,5 мільйонів гривень збитків від незаконних операцій із землею. Крім того, задоволено 179 судових позовів на загальну суму майже 3,3 мільйони гривень (реально виконано рішень судів на суму понад 2,5 мільйона гривень). Державі повернуто понад 345 га та попереджено незаконне надання понад 2,5 тисячі га землі.

Нерідко за «земельним питанням» стоїть невиконання службових обов’язків або навіть свідоме нехтування законами службовими особами, інфорує прес-служба прокуратури Житомирської області. Нинішнього року до відповідальності притягнуто 64 посадовці, до того ж, 30 з них працювали у державних органах контролю.

Наприклад, незаконне вилучення майже 3 га землі із постійного користування Житомирського обласного лікувально-санаторного центру радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення «Дениші» відбулося безпосередньо за розпорядженням голови Житомирської райдержадміністрації.

Перевіркою прокуратури встановлено, що розпорядження прийнято без необхідної згоди органу управління майном – Житомирської обласної ради. Прокуратурою Житомирського району заявлено позов про визнання протиправним цього розпорядження та його скасування.

Порушення законодавства виявлено прокуратурою також при зміні цільового призначення земельної ділянки площею 6,6 га (із сільськогосподарського на інше призначення), яке дозволено товариству розпорядженням голови Житомирської райдержадміністрації у 2009 році. За втручання прокуратури дане розпорядження скасовано у судовому порядку.