Анонс добрих справ на Житомирщині у 2012 році

Прес-служба Житомирської облдержадміністрації опублікувала анонс добрих справ на Житомирщині запланованих на 2012 рік.

1. Заплановано вивести на повну потужність завод з виробництва меблевих плит у м. Коростені. Виробнича потужність становитиме 240 тис. м куб. плит в рік, на суму орієнтовно 600 млн. грн., планується створити 400 нових робочих місць.

2. У місті Житомирі здійснюється будівництво заводу з нанесення антикорозійного покриття на потужностях ПрАТ «Полімекс-Мостосталь Україна» (вартість проекту 170 млн. грн.), будівництво фіто-фармацевтичного цеху ЗАТ «Ліктрави» (вартість проекту – 100 млн. грн.). На базі ВАТ «Верстатуніверсалмаш» м. Житомира планується реалізувати ряд інноваційних, енергозберігаючих проектів вартістю понад 116 млн. грн.

3. На ПАТ «Біомедскло» м. Житомира планується здійснити ряд заходів, спрямованих на економію енергоресурсів на 98 тис. кВт в рік та зменшення викидів твердих субсидованих частинок в 15 разів за рахунок модернізації двох стаціонарних джерел викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

4. У 2012 році очікується завершення будівництва та введення в експлуатацію щебеневих заводів на Пекарщенському родовищі гранітів у Черняхівському районі ТОВ «Граніт-резерв» потужністю 1 млн. тонн, Симонівському родовищі гранітів у Ємільчинському районі ТОВ «Об’єднана гірничо-видобувна кампанія» потужністю 700 тис. тонн, та Кутищанському родовищі гранітів у Любарському районі ТОВ «Кутищанський кар’єр» потужністю 600 тисяч тонн;

5. Буде продовжено здійснення модернізації технологічного обладнання на ВАТ «Ігнатпільський кар’єр» Овруцького району та реконструкції основних технологічних вузлів на підприємстві, що буде створено на базі ТОВ «Юл Соф» у Бердичівському районі.

6. Намічено ввести в експлуатацію Немильнянське родовище каолінів для виробництва цегельної сировини у Новоград-Волинському районі.

7. Планується відновлення виробничо-господарської діяльності на ПАТ «Кварцсамоцвіти», запуск гранувальної фабрики потужністю 1 млн. грн. продукції в рік, зокрема ювелірного дорогоцінного та напівдорогоціннного каміння.

8. У 2012 році заплановано розширення площ посіву цукрових буряків до 22 тис. га та відновлення виробничої діяльності Коровинецького цукрозаводу. На перспективу в галузі поставлено завдання відродити роботу всіх 5 цукрових заводів та збільшити обсяги вирощування цукросировини до 1 млн. тонн., в тому числі і за рахунок широкого залучення особистих селянських господарств, забезпечивши їх насінням, міндобривами та засобами захисту.

9. У місті Бердичеві розгорнуто роботи з будівництва м’ясопереробного підприємства потужністю 2200 тонн продукції у місяць. Прогнозується інвестувати у будівництво 124 млн. грн. та завершити його у 2012 році.

10. У тваринництві ведуться роботи з будівництва і реконструкції тваринницьких приміщень і модернізації фермського обладнання в 13-ти сільськогосподарських підприємствах, з них в 7-ми господарствах – з молочного скотарства, серед яких ТОВ «Аларіт Трейд» с. Івниця Андрушівського району, ТОВ «Вертокиївка» Житомирського району, ПП «ЯН» с. Немиренці Ружинського району; в 5-ти – зі свинарства – найбільші, у Андрушівському (с. Червоне ТОВ «Еталон Агро») та Ружинському (с. Княжики ДП «Ілліч-Агро-Умань») районах.

11. Для Житомирської області передбачено цілий ряд субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на загальну суму 130,6 млн. гривень. А це майже у 8 разів більше, ніж торік.

12. Також заплановано завершити проведення капітальних ремонтів середніх навчальних закладів, дошкільних установ, електропостачання вуличного освітлення, технічне переоснащення котелень, поліпшити матеріально-технічну базу об’єктів соціально-культурного призначення: придбати обладнання і предмети довгострокового користування для галузі освіти, культури, медицини тощо.

13. Серед об’єктів, що пропонуються до фінансуються за рахунок видатків з державного бюджету у 2012 році, передбачено ввести в експлуатацію:

– лікувальний корпус Романівської центральної районної лікарні на 91 ліжко;

– спортивний блок, майстерня, актова зала, інші допоміжні приміщення середньої школи №1 у м. Олевську;

– школа в с. Солодирі Володарсько-Волинського району на 108 учнівських місць;

– перший пусковий комплекс школи в смт. Любарі на 216 учнівських місць;

– перший пусковий комплекс дільничної лікарні на 20 ліжок в смт Чоповичі Малинського району;

– рентгенвідділення поліклініки в м. Радомишлі;

– другий пусковий комплекс (блок «Б») школи у смт Черняхові;

– дозволить провести реконструкцію західної трибуни центрального стадіону у м. Житомирі на 4822 посадочних місця;

– провести капітальний ремонт фасадів будівлі та благоустрій території філармонії у м. Житомирі;

– добудувати об’єкти незавершеного будівництва м.Житомира, які мають важливе соціальне значення для міста.

14. Намічено ввести в експлуатацію 122-квартирний житловий будинок на розі вул. Лесі Українки і Перемоги та 178-квартирний житловий будинок по проїзду Івана Богуна у Житомирі. До речі, на останньому було використано у повному обсязі 905,0 тис. гривень, які область отримала за програмою «Доступне житло».

15. У 2012 році планується здати в експлуатацію багатоповерхові житлові будинки у містах Житомирі, Коростені, Овручі загальною площею близько 30 тис. кв. м. Крім того, передбачається введення частини житлового комплексу, будівництво якого започатковано у районі кварталів Шевченко-Бородія у м.Житомирі загальною площею 80 тис. кв. м.

16. Триває пошук інвесторів для реалізації проекту забудови району «Крошенський» у м. Житомирі на земельній ділянці площею 57,6 га в червоних лініях. Забудова двох житлових кварталів сучасними 10-18 поверховими житловими будинками монолітно-каркасної конструкції на 3400 квартир, дасть можливість поліпшити житлові умови понад 10 тис. громадянам міста. Вартість реалізації будівництва даного району близько 3 млрд. гривень. Згідно вимог чинного законодавства в області проводиться робота із забезпечення населених пунктів містобудівною документацією.

17. На 2012 рік заплановано фінансування містобудівної документації на загальну суму 4,7 млн. грн., ці витрати будуть уточнюватись у бік збільшення після прийняття органами місцевого самоврядування місцевих бюджетів на 2012 рік.

18. Передбачається забезпечити зростання обсягів інвестицій в основний капітал за рахунок усіх джерел фінансування у 2012 році на 9,7% у фактичних цінах. Як і в попередні роки, основна питома вага цих інвестицій забезпечуватиметься за рахунок власних коштів підприємств.

19. Щодо іноземних інвестицій, то їх обсяг по наростаючому підсумку у 2012 році збільшиться на 13,5%, або майже на 37 млн. доларів США.

20. Цих показників планується досягнути і за рахунок реалізації програми економічного і соціального розвитку області на 2012 рік, якою передбачено виконання 116 інвестиційних проектів на суму майже 2,7 млрд. грн., зокрема:

– у сільському господарстві – 20 проектів загальною вартістю 590,9 млн. грн.;

– у добувній промисловості – 18 проектів загальною вартістю 360,7 млн. грн.;

– у харчовій промисловості – 11 проектів загальною вартістю 206,9 млн. грн.;

– у машинобудуванні – 10 проектів загальною вартістю 36,2 млн. грн.;

– у будівництві – 13 проектів загальною вартістю 497,4 млн. грн.

– та інших галузях.

21. Цьогоріч буде продовжено опрацювання ряду інвестиційних пропозицій, які надійшли до облдержадміністрації від підприємств та організацій, у тому числі і після проведеної презентації інвестиційного потенціалу «Житомирщина інвестиційна», зокрема пропозиції:

– Британської компанії «Primier trade and consulting LTD» щодо будівництва на території області деревообробного заводу. З метою сприяння впровадженню даного інвестиційного проекту було зібрано та надано представнику згаданої компанії перелік земельних ділянок, на яких можлива його реалізація. На разі, за словами представника компанії, через деякі фінансові проблеми роботи з вибору земельної ділянки для реалізації проекту призупинені, але їх буде відновлено орієнтовно після нового року.

– Австрійської компанії Mondi Europe&International щодо будівництва на території області целюлозно-паперового комбінату. З метою вивчення питання можливості реалізації на території області запропонованого інвестиційного проекту було надіслано відповідний запит на райдержадміністрації та міськвиконкоми області. На запит пропозиції по реалізації даного проекту надійшли від Новоград-Волинської та Олевської райдержадміністрацій, які було направлено представникам компанії Mondi Europe&International.

– Швейцарської компанії Alter Energy Group щодо впровадження інвестиційного проекту по будівництву першої електростанції на біомасі. З метою забезпечення успішної реалізації даного проекту в м. Овручі була зареєстрована дочірня компанія Alter Energy Group – «ZET BM Group». Між зазначеною компанією та обласним комунальним агро-лісогосподарським підприємством «Житомироблагроліс» і обласним управлінням лісового та мисливського господарства підписані Протоколи про наміри на поставку відходів деревини в обсязі 128 тис. м3. На даний час інвесторами придбано одне з виробничих приміщень ПАТ «Приладобудівник», на базі якого буде збудовано електростанцію.

– Європейської компанії «Іпсен Фарма» щодо запровадження виробництва медичних препаратів на базі існуючих фармацевтичних потужностей області. З метою більш детального вивчення умов вищевказаного проекту було направлено відповідний запит на дану компанію. Після отримання відповіді буде прийнято рішення щодо подальшої роботи по сприянню реалізації даного інвестиційного проекту.

– Української «Компанії з управління активами ДІМАКС» щодо можливого будівництва на території області восьми овочесховищ від 1200 до 2400 тонн кожне. На сьогодні розпочато підготовчі роботи з будівництва одного овочесховища на території Попільнянського району. З цією метою, 20 жовтня 2011 року сесією Попільнянської районної ради затверджено нормативну оцінку земельної ділянки під будівництво овочесховища площею 2 га. Крім того, між відділом Держкомзему в Попільнянському районі і приватним підприємцем Мельником О.М. підписано договір про оренду даної земельної ділянки. Після здійснення процедур реєстрації фермерського господарства, розроблення генерального плану та отримання дозволу на будівництво, заплановано підписання договору про співпрацю між приватним підприємцем Мельником О.М. та фондом Motion Traders LTD, який є інвестором даного проекту. За усною інформацією директора Компанії Іванця І.І., питання щодо будівництва інших семи овочесховищ на території Житомирської області буде розглянуто після прийняття фондом Motion Traders LTD рішення про можливість фінансування вищезгаданих проектів.

22. Крім вищезазначених інвестиційних проектів, сформовано перелік інвестиційних пропозицій підприємств області, які пропонуються потенційним інвесторам. Це 131 інвестиційна пропозиція загальною вартістю близько 3,7 млрд. дол. США.

23. Наразі вже ведеться активна підготовка до проведення презентації інвестиційного потенціалу області у Німеччині. Зокрема, організаторам заходу було надано ряд бізнес-планів інвестиційних проектів області з метою пошуку відповідних потенційних інвесторів з німецької сторони. Також вже досягнуто домовленості про зустріч керівників підприємств ПВП «Сіріус», а також керуючої компанії «ДАНКО Констракшн Матіаріалз», які мають намір реалізувати на території області інвестиційні проекти у добувній промисловості з представником консалтингової компанії, яка займається підбором інвестиційних проектів для 4 німецьких інвестиційних компаній.

24. Найближчим часом така ситуація буде виправлена і наші каменепереробні підприємства будуть здійснювати виключно прямі поставки до Індонезії, а обсяг ринку у неї зовсім не маленький.

25. Робота з посилення співробітництва з міжнародними торговими організаціями, економічними представництвами України за кордоном, посольствами іноземних країн, інвестиційними компаніями та групами, презентації інвестиційного потенціалу та економічних можливостей області, представлення продукції вітчизняних підприємств на світових виставках та ярмарках, зокрема, World Ag Expo-2012 (США), Міжнародному Ізмірському ярмарку (Туреччина), буде проводитись іще більш активно.

26. Обласний експорт перевищить минулорічний показник у 520 млн. дол. США майже на 10% за рахунок збільшення присутності підприємств на зовнішніх риках. Цих результатів буде досягнуто за рахунок нарощування експорту машин, обладнання, механізмів, сільськогосподарської та суміжної з нею продукції, лобіювання регіональних інтересів під час роботи міждержавних комісій та робочих груп, що займаються розвитком двосторонніх відносин між Україною та іншими державами світу, проведення широкої інформаційної підтримки суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, зокрема щодо проведення тендерів та конкурсів, які проводяться іноземними компаніями і державами

27. Буде проведено семінар на тему «Створення віртуального науково-інноваційного центру «Житомир інноваційний» та його впровадження до російської та європейської мереж трансферу технологій».

28. Передбачається утворити обласний дозвільний центр з видачі документів дозвільного характеру, що значно зекономить кошти і час підприємців на отримання документів дозвільного характеру.

29. Головним принципом буде оприлюднення проектів регуляторних актів на всіх етапах процедури їх прийняття, залучення громадськості до їх обговорення.

30. В охороні здоров’я буде продовжено формування оптимальної мережі закладів первинного рівня надання медичної допомоги. Сільські лікарські амбулаторії с. Райгородок Бердичівського, с. Івановичі Червоноармійського району, дільнична лікарня с. Слобода Овруцького району, лікарні смт Биківка, Миропіль Романівського району реорганізовані в амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

31. Буде завершено роботи зі створення обласного перинатального центру в рамках національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства». Вже визначено структуру центру у відповідності до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України та проведено передачу двоповерхової будівлі в м. Житомирі у спільну власність територіальних громад області для розміщення необхідних відділень майбутнього центру. Створення центру надасть можливість впровадити високоефективні медичні технології, забезпечити високий рівень лікувально-діагностичного процесу.

32. Завдяки відновленню фінансування (виділені кошти у сумі 11,5 млн. грн.) буде добудовано хірургічний корпус міської лікарні на 180 ліжок у м. Коростені (будівництво об’єкту було розпочате у 1989 році). Добудова нового корпусу дасть можливість у майбутньому створити територіальний госпітальний округ (хірургічний, пологовий центри).

33. У 2012 році передбачається відновлення роботи 19 дошкільних навчальних закладів, відкриття 12 дитячих садків на базі загальноосвітніх навчальних закладів, створення 7 навчально-виховних комплексів.

34. Цьогоріч буде капітально відремонтовано приміщення 85 загальноосвітніх навчальних закладів, реконструйовано 52 котельні, відновлено функціонування внутрішніх санвузлів у 34 школах.

35. В області на фоні зменшення кількості дітей шкільного віку збільшуються кількість дітей, які потребують корекції фізичного та або розумового розвитку, в тому числі дітей-інвалідів, яких в області налічується близько 5 тисяч. Тому є дуже актуальним відкриття на базі ліквідованого навчального закладу обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, де будуть надаватися реабілітаційні та навчальні послуги дітям даної категорії.

36. У 2012 році передбачається провести капітальні та поточні ремонти приміщень обласних установ культури. Зокрема, Житомирської обласної філармонії, училища культури і мистецтв, музично-драматичного театру, музею космонавтики, бібліотек та краєзнавчого музею.

37. Вперше за багато останніх років з обласного бюджету виділені цільові кошти в обсязі 700 тис. грн. на обстеження та початок реконструкції центрального стадіону та 1 млн. грн. – на будівництво капітальних приміщень стадіону «Спартак».

38. До переліку баз олімпійської підготовки включено спортивно-оздоровчу базу с. Березина Житомирського району. Це дає підстави розраховувати на залучення для будівництва об’єкту до 100 млн. грн. з державного бюджету протягом найближчих років.

39. До проекту Державної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки включено будівництво за кошти державного бюджету трьох плавальних басейнів, під які міськими радами вже виділені земельні ділянки. На даний час вирішується питання включення додатково четвертого басейну. Обсяг державних коштів на будівництво одного басейну складає близько 30 млн. грн. За рахунок місцевого бюджету здійснюється підведення комунікацій та підготовка проекту.

40. У 2012 році, згідно з проектом Державної програми, в Україні відновлюється реалізація проекту, який був “заморожений” з 2005 року по встановленню за державні кошти синтетичного покриття на спортивних майданчиках. Наразі в області за рахунок місцевих коштів підготовлено 7 основ під такі майданчики: в містах Овручі, Коростені, Олевську, а також в селах Гранітне (Малинський район), Ушомир (Коростенський район), Селянщина (Черняхівський район) та в селищі Ємільчине.

41. У 2012 році заплановано заходи із забезпечення діяльності дитячо-юнацьких спортивних шкіл та підвищення ефективності їх роботи, створення належних умов спортсменам – членам національних збірних та їх тренерам для підготовки до офіційних Всеукраїнських та міжнародних змагань.

42. У рамках реалізації державної програми розбудови ефірної цифрової радіотелевізійної мережі за рахунок обласного бюджету (1 млн. грн..) будуть зведені телевежі в смт. Чуднові, містах Малині та Коростені.

43. Загалом згідно державного плану розвитку національного телерадіо- інформаційного простору в області упродовж двох наступних років передбачено ввести у дію 9 передавальних станцій (Андріївка, Коростень, Овруч, Бердичів, Олевськ, Малин, Брусилів, Новоград-Волинский, Попільня), що дозволить охопити телевізійним сигналом 95% території області.

44. В області поступово відновлюється випуск соціально значущої літератури місцевих авторів. Якщо у 2010 році за рахунок обласного бюджету випущено дві книги (50 тис. грн.), у 2011-му – 5 книг (150 тис. грн.), то у 2012 році для цього передбачається 275 тис. грн.