На Житомирщині готуються до весняної повені

Сьогодні, 24 лютого в Житомирській обласній державній адміністрації відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Одним із питань розгляду була готовність відповідальних структур області до пропуску льодоходу, повені та паводків.

Перший заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко заявив:

Незважаючи, на прогнози гідрометеоцентру, які свідчать, що надзвичайних повеней на Житомирщині не буде, ми вживаємо заходів, щоб їх справді не було. Розроблено повний план дій на території області та спільно з Рівненською, Хмельницькою, Тернопільською, Київською областями у місцях, де міжобласні річки сполучаються.

Зі слів Миколи Олещенка, на території області протікає 221 річка довжиною понад 10 кілометрів, 2800 струмків, 54 водосховища, які мають 186 мільйонів кубів води. Місця традиційних підтоплень визначені, до зон ризику потрапляють від 3,5 до 4 тисяч будинків.

Проблемними в області залишаються Житомирська і Малинська дамби, про це управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадмінстрації розповіли Репортерові Житомира.

Заступник начальника обласного управління водних ресурсів Валентин Молодецький відзначив, що цього року, який часто порівнюють із 2006-м за температурними показниками й кількістю опадів, рівень поверхневих вод буде навіть вищим. До таких висновків працівники управління водних ресурсів прийшли внаслідок підрахунків: беручи до уваги площу області та наявний ще 40-сантиметровий покрив снігу, танення спричинить раптовий стік річної норми вод.

Частину з них відведе річкова мережа, але заспокоювати себе не потрібно – розвиток подій може бути різним, – зазначив Валентин Молодецький. – Важливу роль у водовідведенні відіграють меліоративні системи. В області пролягають 13 тисяч кілометрів каналів, 7 тисяч із яких – на балансі водогосподарських організацій, також є 13 тисяч гідротехнічних споруд, 66 % їх перебувають у державній власності.