На Житомирщині школярка вирішила боротися з міліцейським свавіллям

11-ти класниця, проти якої порушено кримінальну справу, відстоює свої права у суді.

Дівчину звинуватили у крадіжці телефону і, за її словами, заставили підписати зізнання. Школярка каже, що телефон не крала, а знайшла. Крім того, під час слідства її права неодноразово були порушені самими міліціонерами. Ніби то, через них вона і до лікарні потрапила.

Школярка подала позов, щоб у суді з’ясувати законність порушення справи та дій правоохоронців. Проте поки що Феміда не на її стороніі. Правозахисники кажуть, що боротимуться за справедливість до кінця.

Людмила Серебрякова – школярка:

Вони мені погрожували, постійно погрожували. Казали, що якщо я не буду робити те, що вони мені говорять, писати те, що вони мені диктують, вони мене закриють. Була б людина, то діло найдеться. А людина в нас є, то ми тобі ще щось приш’єм.

Зараз Людмила у лікарні. Сюди її привезлa швидка прямо з відділку. За словами дівчини, її вдарила працівниця міліції.

Школярка розповідає, що спершу по неї у школу приїхали двоє міліціонерів у цивільному, але тоді забрати дівчину без батьків не дозволили вчителі.

Антоніна Гранківська – директор школи:

Я запитала, чи знає про це батько й мати. Вони пояснили, що ні. Тоді я кажу, що вони мають розуміти, що дитину я не відпущу.

Міліціонери дочекалися, коли Люда вийде зі школи і, як розказує дівчина, силою посадили її в машину.

Людмила Серебрякова – 11-ти класниця:

Вони почали мене скручувати, бити, в живіт, де тільки було можна, куди доставали. І поволокли в машину.

В управлінні міліції запевняють, що їхні працівники все робили за законом і в рамках дозволеного. Якщо буде доведено, що Людмила все-таки вкрала телефон, то на неї чекає штраф чи обмеження волі до 2-х років.

На даний момент школярка у лікарні. Стосовно міліціонерів, за словами юристів можна порушити аж п’ять кримінальних справ, зокрема за перевищення службових повноважень.

Джерело: kriminal.tv