Рух “Чесно” оприлюднить на сайті Репортер Житомира досье на місцевих кандидатів-мажоритарників

Рух “Чесно” – об’єднання журналістів, громадських активістів вже розпочав роботу з перевірки нині діючих депутатів ВР на відповідність критеріям доброчесності.

Слідом за нині діючими депутатами жорсткому аналізу відповідності кандидатів у депутати ВР критеріям доброчесності будуть піддані наші земляки, які мають намір стати слугами народу на наступні 4 роки.

Нагадаємо критерії доброчесності, які висуває рух “Чесно”:

Результатом громадського аудиту стане “барометр доброчесності” кандидатів, з яким кожен виборець зможе ознайомитися на сайті chesno.org. Організатори запевняють: такі кампанії позитивно себе проявили в європейських країнах і завдяки ним від участі у виборах вдалося відсіяти значну кількість недостойних людей. Наприклад, на минулій виборчій кампанії у Румунії з 220-ти кандидатів, завдяки схожому рухові вдалося замінити аж 90 осіб.

Для якомога ефективнішого інформування суспільства про результати експертизи учасники руху розраховують на оприлюднення інформації в місцевих ЗМІ. Тут йдеться про те, що журналісти та редактори незалежних регіональних медіа сприятимуть розміщенню інформації про результати моніторингу кандидатів та інформуватимуть регіональних координаторів кампанії про діяльність потенційних депутатів ВР на предмет їх відповідності вищезазначеним критеріям.

Вже невдовзі рух “Чесно” оприлюднить на сайті Репортер Житомира перші досье на кандидатів-мажоритарників.

– Ми хочемо, аби влада була відповідальною. Ми хочемо, аби наступні вибори до парламенту відчинили двері для НОВИХ і ЧЕСНИХ людей. Ми хочемо нової якості української політики, – каже Володимир Піньковський, Координатор громадського руху «Чесно» на Житомирщині. – Ми вважаємо, що у Верховній Раді не має бути людей, які не відповідають нашим критеріям. Ми не підтримуємо конкретних політиків чи політичних партій. Ми об’єднуємося саме для того, аби зрозуміти, хто є хто.

Ми будемо питати політиків про їхню відповідальність і про все те, що для нас насправді важливо. Ми будемо боротися, аби наші голоси були пораховані ЧЕСНО.”

____________________________________________________________________________

Долучитися до Руху можна буде через підписання Маніфесту на сайті www.chesno.org або у групі Facebook.