Що заборонено купувати в інтернет-магазинах (список)

Українці можуть заробити термін … за купівлю товару в інтернеті.

Наприклад, київському сисадміну Андрію Фенченко світить до 7 років в’язниці через те, що він придбав брелок. Чоловік купив у китайському інтернет-магазині два брелока, які можна використовувати і як веб-камеру. За словами Андрія, після того, як товар прийшов в Україну, їм зацікавилося СБУ, і справа дійшла до суду, вирок якого може бути до 7 років в’язниці. Причина – Андрій хотів придбати заборонене шпигунське обладнання. У той же час Фенченко каже, що не планував використовувати брелок для стеження: «Попередження про те, що це заборонений пристрій, не було. Якби я знав, то не купував би».

В СБУ підкреслили, що незнання законів не звільняє від відповідальності. А шпигунські штучки – відео-фото камери і аудіорегістратори, вмонтовані, наприклад, в брелоки, кулькові ручки – під забороною. За минулий рік, за даними відомства, у населення було вилучено більше півтори тисячі таких пристроїв (найпопулярніші – див у графіку). В СБУ неофіційно кажуть, що Андрій зможе відбутися штрафом (від 3400 грн), тому як більш серйозне покарання зазвичай застосовують для оптовиків.

Що вважати шпигунським устаткуванням? «Експерти називають дві головні ознаки – закумфлірованность спецпристрою, наприклад, під брелок та високу якість запису», – розповіла прес-секретар СБУ Марина Остапенко. А от за використання звичайних диктофонів, фотоапаратів, навіть якщо вони пишуть приховано, відповідальності немає. Також правоохоронці уточнюють, що заробити термін можна за продаж-купівлю через інтернет порно, курильних сумішей і всього того, що заборонено в звичайній торгівлі, інформує “Сьогодні”.