Як вибрати антивірусну програму?

Кожен користувач комп’ютера часто ламає голову, який же антивірус кращий.

У мережі Інтернет досить багато порад та варіантів вирішення цього питання, але у кожної людини на цей рахунок свої думки. Адже кожен хвалить ту програму, якою користується. Проте періодично все ж доводиться повертатися до вибору підходящої антивірусної програми.

Отже, давайте розберемося, як же правильно вибрати антивірус.

Установка більше однієї антивірусної програми на комп’ютер

Для початку важливо розуміти, що установка на комп’ютер більше одного антивірусу може привести до нестабільної роботи системи і до необхідності перевстановлення Windows. Ні в якому разі не можна встановлювати дві і більше, кожен з них бореться за своє єдине існування в системі комп’ютера, а інші визначає як шкідливу програму.

Вибір найкращої антивірусної програми

Що краще? Як вибрати антивірус? На якому зупинитися остаточно? Найпростіше рішення – це знайти серед безлічі пропозицій той, який підходить вам, практичним шляхом, випробувавши його в роботі. Таким чином по черзі, видаляючи попередній антивірус, можна протестувати роботу всіх інших і після цього вже вирішити, на якому саме зупинитися. Багато антивірусних лабораторій для своїх продуктів пропонують безкоштовний тридцятиденний демонстраційний режим, що дає достатньо часу для повноцінного тесту роботи програми.

Для правильного вибору антивіруса грає роль і потужність вашого комп’ютера. Якщо комп’ютер слабенький – краще пробувати антивіруси з невеликим споживанням оперативної пам’яті, щоб не навантажувати систему. Якщо комп’ютер постійно підключений до Інтернету – необхідно вибирати антивірус, що містить в собі мережевий фаєрвол, який захищає від різних атак і шкідливих сайтів.

У виборі антивірусної програми можна керуватися рейтингами антивірусів, які проводяться незалежними лабораторіями. Там можна подивитися дані про реальну ефективність того чи іншого антивірусного продукту.

Платний чи безкоштовний антивірус

При виборі платного чи безкоштовного варіанту антивірусної програми слід для себе визначитися, наскільки важлива інформація на комп’ютері. Якщо ви платите гроші за антивірус, то маєте право вимагати оперативної підтримки і вирішення виниклих проблем при форс-мажорних обставинах. При використанні безкоштовного антивіруса в підтримці вам можуть відмовити.

Якщо ж ви все-таки хочете зупинитися на безкоштовному антивірусі, то не користуйтеся маловідомими і рідкісними програмами. Вони практично не захистять вашу систему. Ось список основних надійних і ефективних антивірусів.

Безкоштовні антивіруси

Avast! Free Antivirus
Безкоштовний антивірус часто перевершує за своїми функціями платні продукти конкурентів і є мінімальним необхідним захистом для захисту від вірусів і шпигунського ПЗ.

AVG Anti-Virus Free
Чудові контрольні показники в ході проведення незалежних випробувань.

Avira Antivirus
Популярне антивірусне рішення в російському сегменті. Невелике і не споживає багато ресурсів антивірусне ПЗ від Avira.

Comodo Antivirus
Рідко використовуваний антивірус. Англомовний інтерфейс. Виявляє і усуває віруси, хробаків і троянів на настільних комп’ютерах і в мережах.

Zillya Антивірус
Безкоштовний український антивірус, що гарантує комплексний захист від шкідливого ПЗ. Постійно розвивається і оновлюється.

Кращі платні антивіруси

Антивірус Касперського
Один з найвідоміших антивірусів. Демонстраційна версія 30 днів. Визнаний найкращим продуктом 2011 року незалежноою тестовою лабораторією AV-Comparatives.

ESET NOD32 Антивірус
Один з лідерів на ринку антивірусних продуктів. Є демонстраційний режим. Надійне рішення для захисту комп’ютера від вірусів, хробаків, троянських програм, шпигунського, рекламного і потенційно небезпечного ПО, руткитів і фішинг-атак.

Dr.Web Антивірус
Популярний антивірус, який використовують багато користувачів. Демонстраційна версія 30 днів. Велике поширення набула безкоштовна антивірусна утиліта Dr.Web CureIt!.

Panda Antivirus Pro
Не такий поширений, як попередні, але здобув своїх клієнтів завдяки зрозумілому і простому інтерфейсу. Є демонстраційний режим.

Який же антивірус поставити?

Можна дати лише одну пораду, як правильно вибрати антивірус для захисту системи. Спробувати в користуванні кожен антивірус протягом місяця. На це піде тривалий час, але для себе ви зможете визначитися, який антивірус найбільше вам сподобався в роботі.

Крім цього, при використанні постійних антивірусів періодично пробуйте додатково перевіряти комп’ютер іншими безкоштовними антивірусними програмами. Так ви зможете самостійно переконатися в ефективності встановленого антивіруса і зробити відповідні висновки.

За матеріалами: