Діти з Житомирщини поїдуть відпочивати до Франції

В цьому році 75 дітей з Житомирщини поїдуть до Франції на відпочинок та оздоровлення.

Цією програмою ось вже 2 десятиліття займаються Коростенський благодійний фонд “Чорнобиль-допомога” та з французької сторони Асоціація “Рон-Альп – Україна” на чолі з президентом мадам Ані Гранж: “Ми почали співпрацювати з Житомирською областю в перші роки після аварії на Чорнобильській АЕС”.

До Франції в основному їдуть діти, які постраждали від Чорнобильської катастрофи та з малозабезпечених сімей, як правило, з Коростеня, Новограда-Волинського та Житомира – це ті міста, які охопленні діяльністю благодійного фонду “Чорнобиль-допомога”. Президент фонду Михайло Пархомчук розповів, що вони надають допомогу при оформленні документів при виїзді дітей за кордон. І практично кожного року, яка б не була ситуація, 70-100 дітей у нас їдуть до Франції”.

Діти живуть у французьких сім’ях, знайомляться з роботою різнопрофільних шкіл, відвідують різні культурні заходи. Найчастіше за кордон на оздоровлення їдуть маленькі діти. Вони ще не говорять французькою, але легко знаходять там спільну мову, пояснила вчителька Житомирської міської гімназії №3 Любов Левченко.

Раз на рік діти Житомирщини відвідують Францію, і раз у рік звідти прибуває делегація членів асоціації, вже дорослих, які також проживають у сім’ях, працюють у нас за програмою культурного обміну та часто привозять гуманітарну допомогу. Традиційно такий візит відбувається напередодні чорнобильських роковин.

Житомирська Хвиля