Не всі житомиряни отримають “Вітіну тисячу”

“Ощадбанк” з вівторка, 10 квітня, припинив реєструвати громадян, які бажають отримати компенсацію за знеціненими вкладами СРСР.

Таке рішення стало відповіддю на новий план Кабміну, згідно з яким гроші повернуть лише тим, хто опинився в реєстрі вкладників “Ощадбанку” до 1 січня 2012 року, та їх спадкоємцям. Подібний розвиток сценарію, на думку експертів, свідчить про нездатність влади підкріпити фінансово власні передвиборчі гасла.

“Вкладники, дані про яких не були внесені до Реєстру до 1 січня поточного року, зможуть зареєструватися тільки з 1 вересня. І швидше за все, так званий другий етап виплат компенсацій для них буде регламентуватися окремою постановою Кабінету міністрів. Але чи буде така постанова взагалі – є всі підстави сумніватися”, – анонімно заявив представник банківського сектора.

Зі свого боку начальник управління маркетингу, реклами та зв’язків з громадськістю “Ощадбанку” Ярослав Титов запевняє, що “Ощадбанк” зараз очікує постанову Кабміну, в якій буде чітко прописаний механізм і порядок виплат. Він зазначив, що кардинальне звуження кола вкладників до вже зареєстрованих – “питання швидше риторичне”. На сайті держбанку існує і більш широке пояснення обмежувальної норми.

“В даний час реєстрація (вкладників) припинена у зв’язку з проведенням актуалізації. Реєстрація таких вкладників буде проводитися після 01.09.2012 р. Що стосується виплати коштів зазначеним вкладникам, – то це питання буде врегульовано постановою Кабінету міністрів України”, – сказано в повідомленні.

При цьому способів “актуалізації” пропонується два: в телефоном режимі і за допомогою заповнення спеціальної реєстраційної форми на сайті.

Джерело: Zhitomir-online