Партія «УДАР» самостійно йде на парламентські вибори

Таке рішення прийнято після довгих дискусій, обговорень та вивчення результатів соціологічних опитувань.

Експертні дослідження показали, що партії, об’єднавшись в один список, не обов’язково отримують більший результат. У політиці не завжди працюють математичні правила. Два плюс два тут не завжди дорівнюватиме чотири. Кожна з партій має різну підтримку в різних регіонах і різних соціальних групах і очевидно, що сума голосів політичних сил, які апелюватимуть кожна до свого виборця і мають шанс подолати бар’єр, буде більшою за результати об’єднаного списку.

Соціологія інформує про те, що завдяки наполегливій роботі наша партія продовжує демонструвати ріст: з 5% у грудні минулого року до 6,5% у лютому і 7,2% у березні.
Але при цьому об’єднання «УДАРу» з тим же Фронтом змін, у якого 10% рейтингу, дає не 17, а всього 13%.

Подібна картина й з «Батьківщиною». Тобто, при такому об’єднанні ми математично втрачаємо, і це пов’язано з багатьма факторами. Зокрема, з різною ідеологічною платформою. Очевидно, що програма партії «Свобода» є більш радикально, аніж «УДАРу», наша партія є правоцентристською. І це розуміють й самі виборці, які просто не проголосують за такий об’єднаний список.

Ми вважаємо, що нам не потрібне об’єднання заради об’єднання, потрібне єднання заради перемоги. Тому у цій ситуації найбільш логічним вчинком ми вважаємо об’єднання наших зусиль вже у парламенті. Головним завданням для опозиції сьогодні повинні стати 51% місць у майбутній Верховній Раді для формування демократичної більшості.

Ми також закликаємо колег по опозиції припинити критику та взаємні звинувачення всередині демократичного табору. Необхідно дотримуватися задекларованого принципу непоборення, вирішувати дискусійні питання за круглим столом, а не публічно поливати одне одного брудом. Це грає на користь влади. Замість цього необхідно чітко задекларувати наміри про співпрацю. Ми пропонуємо же зараз підготувати та підписати угоду про співпрацю опозиційних партій у новій ВР.

Такі дії потрібні, адже громадяни все ще чекають від демократичних сил певного формату об’єднання, який має базуватися в першу чергу на ідеологічній основі. Серед громадян сьогодні чимало тих, хто повністю розчарувався у владі, тих, хто не підтримує нікого з нинішніх політиків й тих, хто ще вагається у своєму виборі.

Ми будемо боротися за кожного такого виборця, аби їх голоси не були автоматично зараховані до «кошику» влади. Наше гасло: жодного голосу партії влади. Хто проти Януковича – той з нами.

Разом з тим, партія УДАР виступає за висунення спільних кандидатів в мажоритарних округах за умови визначення критеріїв вибору кандидатів на основі проведення публічного обговорення та «праймеріз».

Прес-служба Житомирської обласної організації ПП «УДАР Віталія Кличка