На Житомирщині обласна влада до останнього бореться за право мати підконтрольну футбольну федерацію

24 квітня у приміщенні ЖОДА відбулося жеребкування кубку та чемпіонату Житомирської області.

Жеребкування проводила не ЖОФФ, а Головне управління у справах сім’ї, молоді та спорту. І це незважаючи на те, що 19 квітня Корольовський районний суд поставив крапку у футбольній війні між Опанащуком та Коцюбко.

Своїм рішенням Корольовський суд визнав недійсним засідання Виконкому Житомирської обласної спортивної громадської організації «Житомирська обласна федерація футболу» від 13 січня 2011 року. Так само недійсною визнано п’яту звітно-виборну конференцію Житомирської обласної спортивної організації, яка відбулася 15 березня 2011 року.

Коцюбка Олександра Петровича, якого було обрано на позачерговій звітно-виборній Конференції 12 січня 2011 року, судовим рішенням визнано головою Житомирської обласної федерації футболу.

Отож, враховуючи рішення суду, за усією логікою речей обласна влада повинна укласти з законною федерацією футболу договір про співпрацю і разом з нею організовувати на Житомирщині футбольні змагання, у тому числі й фінансово підтримуючи їх.

Очевидно, що фінансовий аспект – кого і як фінансувати у цьому конфлікті ключовий, оскільки обласні чиновники від спорту до останнього чіпляються за контроль над обласною футбольною федерацією.

Обласній владі очевидно відомо, ФФУ (на Житомирщині – ЖОФФ, яку очолює Олександр Коцюбко) визнає цілі та завдання ФІФА та УЄФА, керується у своїй діяльності документами цих організацій та бере на себе зобов’язання дотримуватися обов’язків, передбачених цими асоціаціями для національних асоціацій-учасниць. А у Європі, як і у всьому світі владі заборонено втручатися у діяльність футбольних федерацій, оскільки вони є незалежними громадськими організаціями. Обов’язок влади – сприяти і неперешкоджати діяльності футбольних організацій, які входять до складу ФІФА та УЄФА (та й всіх інших ГО).

Доцільність проведення жеребкування чемпіонату та кубку області з футболу у кабінетах обласної влади, чиновники від спорту пояснили тим, що у футбольній Житомирщині панує невизначеність: федерація Опанащука ніби-то втратила свою юридичну силу, але постанови суду у них немає, тому відповідальність за проведення головних футбольних турнірів області лежить саме на управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту.

Представники ЖОФФ зауважили, що відсутність на робочому столі чиновника рішення суду не є підставою для його невиконання, якщо суд рішення прийняв. Прослідковується затягування часу.

Олександр Коцюбко, голова ЖОФФ, яка через суд довела свою легітимність, запропонував об’єднати всі клуби, які бажають приймати участь у футбольних турнірах області, під егідою єдиної легітимної організації, яку визнала ФФУ. «Ви маєте знати, що 30 листопада між делегатами конференції ФФУ та мандатною комісією було досягнута домовленость, стосовно того, що ФФУ та місцева влада мають визнати ту футбольну федерацію, яку визнає місцевий органи правосуддя. Тому після рішення Корольовського суду від 19 квітня якщо місцева влада має гідність і вболіває за розвиток футболу в області вона повинна зробити все можливе, щоб крапка, яка була поставлена судом, не перетворилася на кому».

Влада відповіла контрпропозицією: об’єднати чемпіонат та Кубок області під юрисдикцією управління у справах сім’ї, молоді та спорту, інформує прес-служба ЖОФФ.

Зауважимо, що лише всеукраїнська громадська незалежна (у першу чергу від влади) організація – ФФУ разом із повноваженнями щодо своїх членів, передбачених законодавством для громадських організацій і чинним статутом, користується повноваженнями щодо розвитку футболу, делегованими центральним органом вико­навчої влади з фізичної культури і спорту України, та виключ­ним правом представляти футбол України у міжнародних спор­тивних організаціях і в міжнародних спортивних змаганнях з футболу, а також виключним правом на проведення змагань з футболу в Україні.

У кожній адміністративно-територіальній одиниці України створюється тільки одна регіональна федерація, яка реєструєть­ся (легалізується) у встановленому законодавством порядку, після чого набуває повноважень з управління та розвитку фут­болу, яка визнається ФФУ.

На Житомирщині, незважаючи на рішення суду, по факту нещодавнього жеребкування констатуємо продовження невизначеності. Олександр Коцюбко, голова ЖОФФ, яку визнає член УЕФА і ФІФА – Федерація Футболу України каже, що за умови підписання управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту договору про співпрацю з визнаною рішенням суду нелегітимною федерацією, у нього буде повне право звернутися в правоохоронні органи та прокуратуру за фактом перешкоджання розвитку незалежних громадських організацій та адміністративного впливу на їх діяльність.

Сергій Фещенко