Учасників клубу «МММ» хочуть саджати

Нацкомфінуслуг пропонує ввести кримінальну відповідальність за участь у фінансовій піраміді «МММ-2011».

Ця ідея, поряд з обмеженням реклами фінансових пірамід і проведенням державою фінансової контрпропаганди, міститься в листі глави Нацкомфінуслуг до прем’єр-міністра, пише kommersant.ua.

Так, пропонується доручити Мін’юсту включити до Кримінального кодексу відповідальність за «створення, експлуатацію або сприяння розвитку пірамідальних схем».

При цьому створення, експлуатація або сприяння розвитку пірамідальних схем, коли споживач сплачує за можливість одержання компенсації, яка надається за рахунок залучення інших споживачів до схеми давно заборонені законом «Про захист прав споживачів». Проте «МММ» на сьогодні не має юридичної форми.

«На даний момент немає інформації про юридичну форму “МММ”, відповідно, і говорити про притягнення юридичної особи до відповідальності по лінії захисту прав споживачів немає ніяких підстав», — розповів юрист.

Також Нацкомфінуслуг хоче доручити МВС провести слідчі дії щодо організаторів фінансової піраміди «МММ-2011» у зв’язку з наявністю ознак шахрайства за ст. 190 КК.

Але нікого не можна притягнути до відповідальності, оскільки поки немає ані потерпілих, ані, відповідно, заяв від них.

Юристи сумніваються в ефективності запровадження кримінальної відповідальності за участь у піраміді, оскільки на сьогодні коло її співробітників просто величезне.