Два брати заробляли на життя грабіжем навколишніх магазинів

На шлях скоєння злочинів двох юних жителів с.Березівки Житомирського району штовхнуло неблагополучне життя.

На весь білий світ у цих хлопців залишилося шестеро братів-сестер і старенька бабуся, яка, як би й хотіла, то просто не в змозі наглядати за всіма онуками одразу. Та й забезпечити усіх матеріальними благами старечі доходи навряд чи можуть. Добре, хоч старші онуки, що вже й самі мають сім’ї, допомагають ставати на ноги меншим. Проте, заклопотаним власними сімейними проблемами, вберегти їх від біди, не завжди вдається.

Двох братів, 17-ти та 18-ти років, міліціонери затримали не одразу. Менший за віком хлопець вже й до цього мав проблеми із законом: відтоді, як вчинив крадіжку мобільного телефону. А з березня поточного року обидва юнака почали заробляти собі на життя, промишляючи крадіжками з навколишніх сільських магазинів.

За словами начальника відділення карного розшуку Житомирського РВ УМВС України в області Віктора Кургана, попередньо встановлена причетність хлопців до скоєння крадіжок з магазинів у трьох селах, у тому числі й у с.Березівці. Усі злочини скоювалися в нічний час. Крадії поникали до магазинів через дах, пошкоджуючи його покрівлю. З сільських лавок виносили продукти харчування, горілчані та тютюнові вироби, а також товари повсякденного вжитку. Якщо знаходили в касах гроші, не забували прихопити і їх. В ніч на 20 травня з магазину в с.Старій Василівці, окрім продовольчих товарів, хлопці винесли 4 тисячі гривень.

Усе викрадене юнаки ретельно ховали в будинку за місцем свого проживання й використовували на власний розсуд і задоволення. Коли ж запаси закінчувалися, брати наважувалися на скоєння наступного злочину.

В усіх трьох обікрадених магазинах працівники міліції вилучили сліди пальців рук. Як згодом було встановлено, належали вони саме затриманим юнакам.

Наразі за фактами крадіжок, поєднаних з проникненням у приміщення (ч.3 ст.185 ККУ), порушено кримінальні справи. Відносно обох винуватців судом обрано запобіжний захід – підписка про невиїзд. Правоохоронці також перевіряють причетність хлопців до скоєння інших подібних злочинів на території Житомирського району, інформує Ольга Номерчук, СЗГ УМВС України в Житомирській області.