Опозиція вважає, що Литвин прикриває свою зраду фальшивими звинуваченнями

Фракції «БЮТ-Б» та «НУ-НС» заявляють, що голова Верховної Ради Володимир Литвин після вчорашнього голосування законопроекту про мови намагається прикрити свою зраду України фальшивими звинуваченнями на адресу опозиції. Про це йдеться в заяві опозиційних фракцій.

«Черговим проявом такої зради стали дії спікера під час ганебного голосування за законопроект Партії регіонів про фактичний статус російської мови як державної. Цей законопроект зусиллями, в тому числі пана Литвина, розколює Україну і закладає міну під її державність. Тепер спікер намагається перевести стрілки на опозицію, прагнучи зберегти рештки рейтингу у виборчому окрузі на Житомирщині», – вважають опозиційні депутати.

«Пан Литвин швидко «забув», як він вчергове порушив Регламент Верховної Ради та рішення Погоджувальної ради фракцій про порядок розгляду законопроектів. Як слухняний виконавець вказівок Партії регіонів взяв під козирок і протягнув ганебний законопроект Колесніченка-Ківалова. Всі найгірші рішення цього скликання парламенту, більшості імені Януковича, приймались за прямої участі спікера. Тепер, з наближенням виборів, він злякався, що може програти навіть у «пригодованому» за державний кошт окрузі», – йдеться у заяві фракцій.

«Нас не цікавить, за що там влада підвісила Володимира Литвина. Вражає його цинізм, коли спікер так намагається зберегти власну шкіру і продовжити перебування у теплому кріслі, що готовий на будь-яку брехню. Але всі зрадники рано чи пізно отримають по заслугам від українського народу», – наголошує опозиція.

Як повідомлялось, 5 червня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про засади державної мовної політики, ініціаторами якого є народні депутати від Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов.

У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України (з 27-ми).

Перед цим на Погоджувальній раді керівники фракцій домовилися голосувати за всі 5 зареєстрованих у ВР мовних законопроектів. Проект Колесніченка-Ківалова мав голосуватися третім, однак Литвин поставив його на голосування першим. Представники опозиції звинуватили Литвина у порушенні регламенту.

Однак голова Верховної Ради стверджує, що жодних порушень Регламенту під час прийняття мовного законопроекту не було.

«Я діяв за Регламентом і не маю нікому нічого пояснювати. Все очевидно і зрозуміло – згідно з регламентом ми не можемо переходити до розгляду наступних питань, не завершивши розгляд попереднього», – сказав спікер. Проте він відмовився пояснити причину зміни порядку розгляду закону про мови

Литвин також наголосив, що вчорашнє голосування за мовний законопроект відбулося за домовленостями між опозицією та парламентською більшістю.

Джерело: “Тиждень”