Українцям дозволять “прописуватись” на дачах

Комітет з питань правової політики схвалив законопроект N10254, яким пропонується розширити перелік категорій житлових будинків.

Згідно з проектом, садиба, котедж, а також дачні та садові будинки визначаються як житлові, пише “ЛІГАБізнесІнформ”.

Під житлом в проекті маються на увазі житловий будинок, квартира, інше приміщення, призначене та придатне для проживання в ньому (садиба, службове жиле приміщення, гуртожиток, готель, притулок, будинок престарілих, інтернат тощо), розташовані в населеному пункті або за його межами, в тому числі на земельній ділянці, призначеній для фермерського або особистого селянського господарства, садівництва або дачного будівництва.

Крім того, зазначено в прикінцевих положеннях проекту, Кабмін повинен розробити протягом 6 місяців законопроект “Про об’єднання громадян – власників житлових будинків, садиб, дачних і садових будинків”.

Нагадаємо, наприкінці травня Верховна Рада схвалила в першому читанні новий закон, яким де-факто повертається прописка.

Згідно нового закону, обов’язковій реєстрації за місцем навіть тимчасового проживання підлягають усі громадяни, до котрих мають претензії держава або комерційні заклади. Ідеться про осіб, що мають борг, кредит, винаймають житло чи мають призовний вік.

Новація запроваджена для впорядкування правових стосунків між державою і українцями, пояснюють у Верховній Раді. Несумлінних платників податків, штрафів і аліментів треба швидше та дешевше знаходити, вважають депутати, пише тсн.