Як правильно зберігати шини

Багато автолюбителів часто цікавляться тим, як правильно зберігати шини.

Сильні морози чи спекотне літо можуть застати нас зненацька, тому треба завжди бути готовим до своєчасної заміни гуми. Це правило буде гарантом Вашої безпеки на дорозі.

Перед тим, як зняти шини з коліс напишіть на них маркером зазначення того, де дана шина стояла. Наприклад, праве переднє колесо – “ПП”, а заднє ліве – “ЗЛ” і так далі. Після певного циклу ці шини можна буде замінити, з розрахунку залишкової висоти їх протектора. Потім треба ретельно очистити шини від піску та бруду, видалити дрібні камені і гравій. Шини можна вимити і просушити, а потім обробити спеціальним засобом для зберігання гуми. Зберігати ж самі шини необхідно в сухому, темному і прохолодному місці, захищеному від опадів і вологи. Уважно перевірте, щоб поруч з місцем зберігання шин не було ніяких хімічно активних речовин. Такими хімічно активними речовинами можуть бути масла, бензин, солярка, а також інші речовини, вплив яких може негативно позначитися на стані Ваших шин і зменшити термін їх служби.

Якщо шини будуть зберігатися на колісних дисках, то перебувати вони повинні в горизонтальному положенні на рівній горизонтальній площадці. Іншим варіантом зберігання шин з колесами є підвішування їх у вертикальному положенні.

Якщо шини планується зберігати окремо від дисків, то класти їх один на одного, а також підвішувати не рекомендується. Кращим варіантом такого зберігання буде вертикальне положення. При цьому бажано шини обертати уздовж своєї осі кілька разів на місяць, щоб зменшити вплив на одне і те ж місце, пише АвтоТСН.