Життя на Житомирщині планують знищити за сценарієм фільму “Аватар”

Житомирщина. Малинський район. Село Чоповичі. Урочище Кип’яче. Жіночий монастир на честь Афонської ікони Божої Матері.

Заснований у 2002-му році. У 2006-му за тиждень до Пасхи тут відбувся перший постриг сестер. Зараз у монастирі присвячує своє життя Богу 50 інокинь і черниць. Репортер Житомира відвідав цей монастир та зробив фотознімки.

Привітна черниця розповіла історію цього духовного закладу та нагадала про те, що Бог вчить нас випробуваннями. Якщо ми через гордість, зарозуміння, інші гріховні прояви, відвертаємось від Нього, Він повертає нас до Себе (а куди ж ми дінемось) немочами, втратами, стражданнями. Тому не треба вважати себе розумнішими за Творця, покаятись і перестати чинити зло. Бо суд на кожного свій.

В монастирі знаходиться багато ікон, над якими віруючій людині треба хоч раз та й помолитися, попросити Бога прощення гріхів та відпущення немочей та заріктися більше не грішити.

По-перше – це Ікона Афонської Божої Матері. У її підніж’ї лежить камінь з Афону. Черниця каже, що час від часу від нього йде благодатний прояв. По-друге – Кровоточива Ікона Ісуса Христа. Ікона Спасителя унікальна. Відомо чимало прикладів, коли ікони мироточать, а тут кров… Черниця каже, що це нагадування нам про те, що Ісус пролив її за наші гріхи.

Ікона почала кровоточити 5 квітня 2000 року у селянській родині села Державино Оренбурської області Російської Федерації. З благословіння патріарха УПЦ Алексія Другого ікона стала подорожувати православними соборами і монастирями. Останні роки вона перебувала у Києві у храмі Митрополита Київського Михаїла. А у минулому році її передали у жіночий монастир на честь Афонської ікони Божої Матері, що поблизу Чопович на Житомирщині. Побачити цю святиню – справжнє щастя, бо Віра посилюється.

Фотографувати ікони нам не дозволили. Очевидно, це правильно. Кому треба, той дізнавшись про святиню, відвідає монастир. Черниці зустрічають привітно. Головне, приходити з добрими намірами.

____________________________________________________________________________

Монастир розташований у мальовничому місці. Тут справжня краса. Річка Ірша. Самобутня Житомирщина. Аж тут ми дізнаємось новину: урочище знаходиться у небезпеці! Та не тільки це урочище. Природа Житомирщини і життя людей, які живуть у нашому краї опинилися під величезною загрозою. Нас витравлюють, як у фільмі “Аватар”, а нашу землю планують перетворити на непридатну для життя марсіанську поверхню.

Місцева влада під тиском зверху прийняла рішення про надання дозволу на видобування титанової руди (іншими словами буде кар’єр). Місцеві кажуть Репортерові Житомира, що розробка буде здійснюватися варварським способом. Риття кар’єрів крім вирубки лісів і знищення прадавнього мальовничого урочища (яке по-суті ще трошечки і може стати туристичним центром) спричинить зникнення води у джерелі, на якому розрашовані святині – чоловічий та жіночий монастирі. У селі Чоповичі та околичних селах з криниць зникне вода, а земля стане непридатною для життя.

Дивіться. Телеканал ТВІ зняв сюжет

Газета “Субота” підготувала матеріал. Купуйте №24 від 13-го червня 2012 року. Там написано як обласна рада Житомирщини голосувала за екологічну катастрофу

Місцеві жителі розпочали кампанію за спасіння свого краю. Рух назвали “Врятуймо Полісся”.

Всіх не байдужих до святині журналістів з різних видань, громадських діячів, всіх тих, хто розуміє, що люди мають право жити на землі і пити з неї воду жителі Чопович запрошують у своє село. Вони розкажуть і покажуть документи, які свідчать про те, що їх край розпорядженнями органів влади підлягає знищенню.

А поки ті, хто поклав руку на красу Житомирщини і життя людей думають, як їм дотиснути незгідне місцеве населення, яке тільки “плутається під ногами та заважає”, ми подивимося на красу Жіночого монастиря на честь Афонської ікони Божої Матері та самобутню природу Житомирщини, яка, якщо ми будемо мовчати, вже дуже скоро може перетворитися на пейзаж з фільму про кінець світу.

Сергій Фещенко

Монастир на честь Афонської ікони Божої Матері біля Чопович

Краса Полісся, яку депутати, які також є жителями Житомирщини, готові знищити на угоду одній людині. Вони підписують вирок тисячам родин, які їх же і обрали

У цій церкві – священна реліквія, Кровоточива Ікона Ісуса Христа. Можливо не зпроста вона тут опинилась?

Територія монастиря

Вода на території монастиря… Якщо розриють землю, вона повільно зникне

Кому потрібна “така” індустріалізація? І хто повірить, що “такими” методами країну піднімають з колін?

Жителі Житомирщини опинилися у ситуації, в яку потрапили представники вигаданої цівілізації з фільму “Аватар” (фото зроблено у декількох кілометрах від місця запланованої руйнації)

З понеділка на Репортері Житомира фільм “Титанові хроніки”, знятий жителями сіл, якими жертвують. Ви побачите марсіанські пейзажі Іршанська, дізнаєтесь ціну “нових робочих місць” для жителів Чопович та інших мальовничих селищ рідної для нас, та не для влади Житомирщини