У Житомирі міська влада на умовах державно-приватного партнерства готова вдосконалювати систему водомереж

Зі словами вдячності за активну участь у VІІІ Українському муніципальному форумі до міського голови Володимира Дебоя звернувся Директор Програми розвитку державно-приватного партнерства Агентства США з міжнародного розвитку Алан Піпер.

«Форум досяг успіху завдяки фаховому внеску таких доповідачів, як Ви. Бажаю Вам високих професійних здобутків і сподіваюся на подальшу співпрацю», – йдеться у листі.

Зазначимо, Форум проходив 11-13 липня у Ялті за участю понад 300 міських голів з усіх областей України, а також Міністра економічного розвитку і торгівлі України Петра Порошенко, почесних гостей – Президента Федерації канадських муніципалітетів Карена Лейбовічі, мера міста Лондона Джо Фонтана.

Міський голова Житомира Володимир Дебой під час VІІІ Українського муніципального форуму розповів про особливості державно-приватного партнерства у сфері енергозбереження та водопостачання.

Міський голова акцентував увагу на залученні кредитних коштів з низькими та вигідними відсотковими ставками, отриманні грантів, спрощення процедур отримання дозволів та погоджень, вплив інвестиційної складової на зменшення рівня тарифів та ефективність використання водо- й енергоресурсів.

Як повідомив Володимир Дебой, у Житомирі активно підтримується позиція державно-приватного партнерства у сфері водопостачання з боку населення та бізнесу.

Нещодавно мешканці будинків по вул. Северина-Наливайка та Західній запропонували на умовах співфінансування із власних коштів, коштів приватного підприємця та підтримки із міського бюджету провести водомережі, яких не було на цих вулицях з початку їх заснування. Таким чином, мешканці, і бізнес, і міська влада готові спільно реалізувати подібні заходи саме на умовах державно-приватного партнерства.

Досвідом Житомира зацікавились усі присутні міські голови та експерти. Після виступу Володимира Дебоя у рамках семінару відбулось широке обговорення напрацювань саме нашого міста.