Як правильно оформити нерухомість? Поради житомирського нотаріуса

Нововведення у законодавстві створили проблеми на ринку переоформлення нерухомості.

Особливо це стосується дарування та передачі майна у спадщину. Житомирський нотаріус Віктор Доброльожа прокоментував деякі з цих колізій:

“Було виключено лише один абзац з конкретного нормативно-правового акту, яким передбачалося, що органи Бюро технічної інвентаризації при видачі витягу зазначають вартість квартири, житлового чи садового будинку. Нині ситуація склалася так, що в окремих випадках, коли надається витяг, який є чинним і він потрібен для успадкування чи дарування нерухомості, і так само для купівлі-продажу, там може бути не зазначена вартість. Робимо на цьому наголос, що відповідно до діючого законодавства, не може нотаріус, приватний чи державний, користуватися тією цифрою, яка зазначена у витягу БТІ.”

Тобто, жодний нотаріус не може здійснити переоформлення нерухомості за наявності оціночної вартості об’єкту за даними БТІ. Відтепер, перш, ніж звертатися до нотаріуса за переоформленням нерухомості, доведеться пройти трохи довший шлях:

“Розпочати треба, звичайно, з витягу БТІ, далі вже експерт-оцінювач, який має відповідну ліцензію, він визначає оціночну вартість. Простіше кажучи, робить експертну оцінку даного об’єкта нерухомості, який потім буде предметом договору дарування чи предметом успадкування.”

Лише за наявності згаданих документів можна звертатися до нотаріуса з метою оформлення спадщини або договору дарування.

Джерело: Житомирська Хвиля