Піскуна ввели в оману, – релігійна громада Ружина

Ружинська громада УПЦ Київського Патріархату звертається з відкритим листом до Святослва Піскуна, який балотується по Бердичеву, у якому він народився і перед початком виборчої кампанії вже встиг залучитися благословенням УПЦ МП.

ЗВЕРНЕННЯ

До кандидата в народні депутати Верховної Ради України Святослава Піскуна.

Слава Ісусу Христу!

Шановний Святославе Михайловичу, до Вас звертається релігійна громада « Св. Покрови Богородиці» УПЦ Київського Патріархату селища Ружин стосовно Вашої статті в житомирській обласній газеті «ЕХО» від 27 вересня 2012 року та її передруку 29 вересня того ж року в ружинській районній газеті «Ружинська земля ». Стаття має назву “Недолугі рішення місцевих чиновників призводять до міжконфесійних конфліктів”.

По-перше, ми б хотіли зазначити, що землю під будівництво Церкви нам виділили не чиновники, а народні обранці – депутати селищної ради. По-друге, в статті подано неправдиву інформацію, що назріває конфлікт між релігійною громадою та місцевими підприємцями.

Насправді це не так. З побудовою Храму, скорочення робочих місць не передбачається, оскільки на території ринку така їхня кількість, що їх з лишком вистачає як для своїх так і для приїжджих підприємців. І основне, Борони Боже, жодний міжконфесійний конфлікт і не проглядається, оскільки на нашу ділянку жодна парафія, окрім нашої, не претендує.

На превеликий жаль, ні Ви ні Ваші помічники не знаєте історію нашого краю, де Ви балотуєтесь в депутати. Територія сучасного ружинського ринку розміщена на історичній святині нашого селища. В 1591 р. на цьому місці був збудований невеличкий оборонний замок «Скоргородок». Але невдовзі татари спалили його. В полум’ї пожежі загинуло багато простих людей а з ними і їхня княгиня Авдотія Куневська.

Можливо саме тому, на цьому святому місці, нашими предками збудувано три храми, два дерев’яні, а в 1821р.и – камяний Свято-Миколаївський храм ,кольорові вітражі якого були привезені аж із Берліна. В 30-х роках войовничі атеїсти зруйнували нашу святиню, зрівнявши з землею храм, могили наших предків.

І не вина підприємців в тому, що вони торгують на кістках своїх дідів і прадідів, які століттями будували храми, молилися в них і вписали славні сторінки в історію нашого краю.

Отже, морально і історично обґрунтовано наша релігійна громада звернулася до депутатів селищної ради з проханням відновити справедливість, повернути нашому селищу духовну святиню. Ми розуміємо сьогоденні реалії, на ринку працюють люди. Проект побудови Храму розроблений нами таким чином, що не заважати підприємцям працювати, а прихожанам – молитися в Храмі.

Зрозуміло, що дирекція ринку намагається залишити собі нашу територію, налаштовує підприємців проти нас, залякує наших прихожан прокурорами та судами і основне, вводить в оману таких шанованих людей, як Ви, Святославе Михайловичу та використовує Ваше ім’я та авторитет в цій брудній справі.

Ми впевнені, що Ви, як мудра людина, як кандидат в депутати від нашого виборчого округу, змусите дирекцію ринку працювати в рамках закону, та зрозумієте бажання Ваших потенційних виборців повернути своєму селищу його духовну та історичну святиню.

____________________________________________________________________________

З повагою,

настоятель та громада УПЦ Київського Патріархату смт Ружин.

Яким Андрій Васильович.