Казначейство не пропустило вже 11 мільйонів гривень проплат у Житомирі

З вересня казначейство у Житомирі фактично перестало проплачувати рахунки по незахищеним статтям. Це спричинило затримку у виплаті заробітної плати працівникам підприємств, які робили ремонтні роботи, капремонти, працювали на будівництві.

Гроші міської ради за виконані послуги у повному обсязі перераховані на рахунки казначейства, але вже третій місяць вони не надходять виконавцям робіт.

Деякі підприємства, щоб врятувати робітників від повного зубожіння вже позакладали під банківські кредити наявну техніку. Захищені статті проплачуються. Загалом казначейство у Житомирі не пропустило 11 мільйонів гривень.

На проблемі затримки казначейством проплат у Житомирі наголосили на вчорашньому засіданні міськвиконкому. Міський голова Володимир Дебой зауважив, що у державі кожен рік після вересня виникають проблеми із затримками від казначейства. Тому щоб не прирікати людей на затримки у виплаті заробленого, керівник міста доручив розпорядникам коштів готувати розробку та проведення експертизи проектно-кошторисної документації до початку планового бюджетного року, а завершувати роботи до першого жовтня, враховуючи системність збоїв проплат казначейством рахунків у кінці року.

За словами міського голови сьогодні казначейство у Житомирі, фактично не виконує свої зобов’язання. На наступному засіданні виконкому Житомира заплановано розглянути це питання. Для врегулювання ситуації на виконком запросять представника казначейства, податкової, розпорядників коштів.

Аналогічна ситуація з блокуванням проплат рахунків казначейством склалася по усій Україні. Казначейство проплачує лише захищені статті, а інші – блокує.