Пенсіонери з Овруча погрожують «піти жити до міськради»

В Овручі ліквідували центральне опалення. Напередодні зими близько 500 родин залишилися без тепла, пенсіонери вже погрожують «піти жити до міськради».

В Овручі влада вирішила відмовитися від центрального опалення на користь індивідуального.

Міські котельні відключили, і в результаті близько 500 родин залишилися без тепла — малозабезпеченим і пенсіонерам ніде дістати 15 тисяч гривень на обладнання котельні в своїй квартирі, пише ZN.UA.

Місцева влада пропонує мізерні дотації — 1500 гривень матеріальної допомоги, які не можу вирішити проблему.

«Коли стане холодно, піду жити в міськраду. Індивідуальне опалення встановити не зможу. Нам, малозабезпеченим, обіцяють дати по півтори тисячі гривень на котли. Це ж насмішка! Котельні попродавали, а куди гроші поділи? Адже можна було б за рахунок цих коштів хоча б частково вирішити проблему! Але, по-моєму, нас, старих, попросту списали», — поскаржилася пенсіонерка Валентина Петрівна Самчук.

За інформацією овруцького правозахисника Сергія Корнійчука, близько 500 сімей міста так і живуть у холоді. При цьому близько 300 з них вже змонтували в своїх квартирах опалювальні системи, але газовики не квапляться подати газ. Зверталися овручани зі скаргами в Кабмін, Генеральну прокуратуру, адміністрацію президента, але поки звідти надходять лише повідомлення про те, що скарги отримали.

Коментуючи ситуацію, заступник міського голови Овруча Андрій Гуденко зазначив, що в даний час влада вивчає реальне матеріальне становище малозабезпечених і той, хто дійсно потребує допомоги, отримає її. Однак йдеться лише про півтори тисячі гривень.

«Так, це не повне вирішення проблеми, але чим можемо, тим допомагаємо. Депутати облради прийняли рішення виділити з бюджету 100 тис. грн. для допомоги незаможним. Але якщо ми не перейдемо на індивідуальне опалення, у нас не буде коштів, щоб подавати воду в місто, щоб підмітати вулиці і так далі», — сказав він.

Фактично у овручан залишається тільки такий вибір: знаходити гроші на індивідуальне опалення або замерзати.