У Житомирській міській раді вирішували, що робити з безпритульними собаками

Сьогодні, 14 листопада у прес-центрі міської ради відбувся круглий стіл – «Безпритульний світ тварин».

На початку засідання, Володимир Дебой зауважив, що проблема перебування на території міста значної кількості безпритульних бродячих тварин, зокрема, собак, не нова і актуальна для усіх міст України. Місцеві влади, громадські організації захисту тварин не один рік шукають шляхів вирішення питання, проте значного ефекту від проведених заходів досі не спостерігається.

«Ми розпочали реалізацію програми регулювання чисельності безпритульних тварин і вже на завершенні І етап її реалізації. Проте європейський досвід показує, що будівництво притулку для тварин, їх стеріалізація – не вирішують проблеми в цілому. Тут має бути комплекс заходів та об’єднання сил влади, науковців та громадських організацій», – сказав очільник міста.

Нову концепцію, розширену до європейських стандартів, поводження з безпритульними тваринами представила доктор ветеринарних наук Валентина Фасоля

Зокрема, вивчивши досвід інших країн, функціонування притулку для тварин в Харкові, вона разом із представниками обласної громадської організації Ліги Захисту Тварин розробили програму поводження з безпритульними тваринами у Житомирі.

Представлена програма передбачає комплексний підхід до вирішення проблеми: відлов, стерилізація та кастрація безпритульних тварин, кастрація та стерилізація домашніх тварин, функціонування притулку, пансіонату, соціальної клініки для тварин, освітні програми для школярів та студентів. У планах також створення мініосередків для тимчасового перебування тварин, залучення громадськості у пошуках нових господарів для тварин, створення зооцентру із продажу тварин та кормів для них, зоопарку, реабілітаційного медичного центру.

Громадська організація готова долучитися до міської програми регулювання чисельності безпритульних тварин у Житомирі і просить купити приміщення для притулку (безперервно працюючого розплідника)

Будівлю, що знаходиться по вул.Баранова, має всі комунікації, відповідає вимогам щодо створення притулків для тварин, знайшли і комісійно обстежили.

Міський голова зазначив, що концепція цікава, проте необхідно зробити економічний прорахунок щодо практичної її реалізації та подати на розгляд депутатських комісій і сесії міської ради. У десятиденний термін виконавчі органи міської ради разом з науковцями та представниками громадської організації мають вивчити дане питання, запропонувати план виконання програми та пропозиції до бюджету на 2013 рік.