Їх разом із учителями виганяють із двох шкіл. Коли люди дізналися, хто саме, подиву не було меж.
На будівлі зазіхає військова частина, яка донедавна опікувалася містечком. І нині один із закладів вже відсудила, а інший добиває надвисокими тарифами на тепло.
Про це йдеться у сюжеті
Іллі всього 12, а в нього вже купа дипломів і мрія стати відомим піаністом. Однак і йому, і ще шістдесятьом учням цієї музичної школи свої бажання пропонують здійснювати в іншому місці. Так сказав суд. У рішенні якого чорним по білому написано – звільнити приміщення негайно.
– Це якось, з моєї точки зору, буде неправильно! Діти навчаються, хочуть досягти великого, і тут як у дитини цукерку відібрати, – розмірковує хлопчик.
Трохи далі вже школа загальноосвітня. Наступна у черзі на виселення.
– Ми хочемо сказати цим чиновникам, що все одно це зло буде покаране. Не можна боротися проти своїх дітей і проти свого народу, – обурюється викладачка Тетяна Шенк.
А це вже місцеві депутати. У них сесія. Надворі.
У приміщення, в якому мали б засідати, їх не пускають.
– Нас нікуди ніхто не пустить. Якщо ми не поклонимось і не попросимо, – обурений депутат селищної ради Олександр Кравець.
Проблема і депутатів, і решти людей тут єдина. Усе, що в селищі – не їхнє. А місцевої військової частини. Яка раніше і опікувалась містечком, однак нині собі ледь раду дає. Тому люди і об’єдналися у бажанні самотужки вирішувати власні проблеми. І врешті досягли свого.
Поселенню надали статус селища. Проте військові вирішили оборонятися. Все, що збудовано у містечку, Міністерство оборони чомусь вирішило залишити собі і нині виганяє на вулицю дітей із двох шкіл, а з нового року не тільки місця навчання, а й власних домівок можуть позбавити і решту населення. Місцеві стали шукати причину впертості військових. Й вирішили, що справа у мазуті. На якому працює єдина в селищі котельня.
– Закупили по 7700 за 1 тонну, можна було закупити і по 4000 за тонну, але проводили тендер. Знайшли, мабуть, найкращий. Є компетентні органи, хай би перевірили дану інформацію, – наголошує депутат селищної ради Михайло Іванчик.
Відступати ж від бажання самим керувати своїм містом не планують, і вже пишуть звернення до президента, і навіть готові збирати майдан.
– От якщо я людей виведу сюди, от уявіть, 2500 буде стоять людей. Що вони будуть мати? Одні неприємності! – каже голова селищної ради Сергій Сліпченко
Причини своїх дій керівництво військової частини так і не пояснило.