Єдине місто в Україні, яке виживе після «кінця світу» – це Житомир

Ніяких згадок про кінець світу 21 грудня немає ні в календарі майя, ні в міфології, ні в археології, – так стверджує український професор КНУ Вадим Рубель.

Як стверджують експерти, цього дня відбудеться завершення тільки одного з багатьох періодів у довгому календарі майя, який називається бактун, він тривав 400 років.

Виявляється, майя вважали подібні дні важливою датою і в такий день влаштовували грандіозне свято, і нічого спільного з кінцем світу ця дата не має.

На Житньому ринку місцеві продавці ставляться до такої дати по-різному: одні сміються, інші на цьому заробляють, треті – вірять. Продавчиня різних дрібниць розповідає, що скільки б вона не привозила свічок – їх розкуповують дуже швидко. І хоча, вже всі засоби масової інформації повідомили про те, що майя помилилися, і ніякого «кінця світу» не буде – у їхньому календарі всього-на-всього починається нова ера, новий рік – наші продовжують вірити.

Отже, тим, хто ще до цих пір вірить у «сьогоднішнє передбачення» скажу: Єдине місто в Україні, яке виживе після «кінця світу» – це Житомир. Вчора своїми “ритуальними” танцями на Новорічному вогнику житомирські журналісти його відмінили.

Марина Кузьменко