15 січня 2013 року повністю погашено кредит ЖТТУ

Про це заявив на своїй сторінці у «Фейсбук» Житомирський міський голова Володимир Дебой.

Про це інформує офіційний сайт міської ради Житомира.

«Відтепер ТТУ не має кредитів. Учора повністю погашено залишок кредиту підприємства – 7,6 мільйонів гривень. За 2 роки нам вдалося повністю ліквідувати кредити усіх комунальних підприємств, починаючи від КВЖРЕПів, Зеленбуду, Водоканалу і до ТТУ. За цей час ми погасили 16,6 мільйонів гривень заборгованості, у тому чисті – 13,6 мільйони – кредит ТТУ», – пише в соціальній мережі мер міста.

Володимир Дебой вдячний депутатам міської ради, які не залишилися осторонь, і підтримали рішення про погашення кредитів комунальних підприємств, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у 2006-2008 рр. підприємство взяло кредит 13,6 млн.грн. на виплату заробітної плати працівникам під високі відсотки – 21-23% річних. До 2010 року взяті у кредит кошти ніхто не повертав. Гасилися лише відсотки за користування кредитом, внаслідок чого міський бюджет та підприємство втрачали 3,5 млн.грн. щороку. Сума ж кредиту лишалася незмінною.

Паралельно кредити бралися й на виплату заробітної плати працівникам Зеленбуду, КВЖРЕПів, СККПО, Водоканалу – інших комунальних підприємств. Існував ризик доведення підприємств комунальної власності до банкрутства. Як наслідок – їх приватизація за безцінь та розгортання на цих територіях бізнесу, проте – вже приватного.

За два роки мера міста Житомира Володимира Дебоя кредит ТТУ – 13,6 млн.грн. повністю погашено.

Кредити інших комунальних підприємств віддали ще минулого року.

– Якби ще кілька років тому тогочасній міській владі вдалося впоратися із проблемами заробітної платні без залучення невигідних кредитів, то, можливо б, ситуація із виплатою заробітної плати працівникам ТТУ сьогодні була б набагато кращою.

Адже замість того, щоб краще фінансово підтримувати підприємство для вчасної виплати заробітної плати працівникам, нинішня міська влада змушена була спрямувати кошти на повернення кредиту, лише відсотки за користування яким у рік сягали кількох мільйонів. Тому першочерговим завданням стало якнайшвидше зняття з ТТУ кредитного ярма, – пояснюють у міській раді Житомира.

Крім погашення кредиту ТТУ, із міського бюджету у повному обсязі передбачено кошти на відшкодування пільгового перевезення студентів та учнів. Компенсувати перевезення за пільговий проїзд ще близько 20 категорій громадян, відповідно до законодавства, має держава. Однак, на даний час держава забезпечує лише 45% витрат які несе підприємство на пільгове перевезення окремих категорій громадян.

У 2013-му році влада Житомира вже встигла направити звернення до Уряду щодо збільшення державної субвенції на компенсацію пільгових перевезень.