Бездимний закон не діє!

Сьогодні побачила інформацію від обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини.

В повідомлені зазначається, що позитивні результати «бездимного» Закону, який набрав чинності 16 грудня 2012 року, уже відчули тисячі громадян України. Звільнення приміщень закладів ресторанного господарства від тютюнового диму радісно зустріли офіціанти, діджеї, адміністратори закладів ресторанного господарства, які тепер працюють в бездимних приміщеннях та відповідно безпечних для здоров’я умовах праці.

Повідомлення з Вінниці, Чернігова, Житомира, Черкас та інших міст України підтверджують, що «бездимний» Закон із розумінням і вдячністю сприйнятий більшістю працівників ресторанних закладів.

Але, якщо нового Закону дотримуються у приміщення закладів ресторанного господарства, то навряд чи це можна сказати про вулиці, території вокзалів, універмагів тощо

У неділю, на автобусній зупинці міста Коростеня спостерігала за наступним. На автостанцію приїхала маршрутка Овруч-Бердичів, з неї вийшов хлопчак та водій. Останній побіг у своїх справах, юнак же витягнув цигарку. Стою і дивлюся, що ж буде далі… але не витримала, і ніби до батька, кажу: «Курити заборонено, бачиш висить малюнок». Хлопець почав оглядатися, і швидко сховав заборонену законом «річ» до карману.

А далі, з самої автостанції вийшов водій тієї ж маршрутки, запалив цигарку і, закоптів, а там й інший колега не забарився….

Територія автовокзалу, автостанції, вокзалу також вважається громадським місцем, то чому ніхто за цим не слідкує?… Та й взагалі, що можна говорити, коли самі народні депутати, приймаючи «бездимний закон», залишають після себе недопалки!

Знаки типу – “Паління заборонено” чи “Штраф у енному розмірі” – ще не все.

Бездимний закон діє, але тільки там, де за ним слідкують!