Варіант “покращення” ситуації на ТТУ від влади Житомира прокуратура назвала незаконним

Як вже повідомляв Репортер Житомира, нещодавно на засіданні обласної комісії з питань заборгованості влада вирішувала як покрити борги по зарплаті на підприємстві ЖТТУ.

Працівники цього КП минулої п’ятниці отримали перерахунок, який “закрив” лише 75% зарплати за жовтень 2012-го. З яким “продуктовим кошиком” зустрічали Новий рік ці люди, здогадатися не важко.

Як варіант збільшення надходжень на ТТУ заступник міського голови Житомира Петро Закусило запропонував впровадити схему оплати проїзду пільговиками у години-пік у міському комунальному електротранспорті Житомира.

Читайте: Працівники житомирського ТТУ знову збираються мітингувати

Прокуратура Житомира на висловлений Петром Закусило варіант “покращення” ситуації на ТТУ відреагувала застереженням. Прокуратура наголошує – позбавляти пільговиків навіть у окремі години права на безкоштовний проїзд без врегулювання цього питання на рівні держави (яка встановила пільги) є порушенням закону.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 354 від 17.05.1993 «Про безоплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування», пенсіонери за віком на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах мають право на безплатний проїзд.

Також, окремими Законами України визначено додаткові пільгові категорії громадян, яким надається безоплатний проїзд.

Прокурори зазначають, що позбавлення певних категорій громадян пільг та компенсацій дискримінує непрацездатних, спричиняє суттєве обмеження прав особи, звуження їх змісту та обсягу, повагу до яких закріплено на конституційному рівні.

Прокуратура пообіцяла тримати це питання на контролі і у подальшому.