Житомирська область: з палаючої хати сусід виніс стареньку на руках

25 березня о 14:32 до диспетчера служби цивільного захисту в Олевському районі надійшло повідомлення про пожежу у селі Хочино. Горіла старенька хата, в якій одиноко проживала 80-річна пенсіонерка.

Родичі у жіночки є і часто її відвідують – допомагають поратися по господарству. Саме у цей день гостювала донька. Вона розтопила піч у хаті та жаровню у літній кухні, яка разом з сараєм були прибудовані до будинку і знаходилися під одним дахом.

Конкретна причина пожежі ще має бути встановлена. Ймовірно, якийсь з димоходів був не справний.

Побачивши дим, донька вискочила на двір, щоб з’ясувати причину, мати залишилася у приміщені. Вогонь до того часу вже хазяйнував на літній кухні та сараї і перескочив на дах.

Молода жінка зателефонувала рятувальникам та кинулася за допомогою до односельців. 36-річний сусід, миттєво оцінивши обстановку, через дверний отвір, що горів, вскочив до хати. Бабця, не підозрюючи про небезпеку, сиділа на своєму лежаку у кімнаті куди дим ще не дійшов. Зворотній шлях був вже перекритий полум’ям.

Чоловік прийняв єдине вірне рішення – евакуював пенсіонерку через вікно.

Пожежний автомобіль 33 км від райцентру подолав більш-менш швидко – лише місцями заважали наслідки минулого снігопаду. Повозитися прийшлося у самому селі – замети між парканами на сільських вуличках сягали 1-1,5 м висотою. Пожежа була ліквідована о 18:00. Будинок в цілому вдалося відстояти. Вогнем знищено покрівлю, кімнату та надвірну споруду. Люди не постраждали, сама господарка від медичної допомоги відмовилася.