“Трутні” перетворять Україну на аквапарк?

Можна довго говорити про антропогенний вплив на природне середовище, яке призводить до багаточисельних негативних наслідків.

Один із найзагрозливіших – підтоплення територій міських поселень.

Природне підтоплення пов’язане з періодами максимального випадіння опадів, в данному випадку снігу, незабаром дощу.

Підтоплення може мати сезонний, багаторічний, віковий чи більш подовжений характер у відповідності з циклічними змінами клімату за сприятливих для цього морфоструктурних, ландшафтних і гідрогеологічних умов.

До підтоплених можуть бути віднесені заплави річок, заболочені масиви, тощо.

В державі, в якій всі служби, міністерства й відомства працюють як справний годинник – цей науковий підхід застосовується.

Але ми не про це.

Як завжди природа «несподівано» засніжила половину території України.

Проаналізувавши, хто і як боровся зі стихією я побачив, що крім військових більше ніхто не здатний прибирати сніг.

Наскільки я розумію, це прямий обов’язок декількох міністерств – МНС, ЖКГ, Укравтодору.

У нас тих, хто носить погони – декілька міністерств, але толку мало. Кожне міністерство має прес-службу, службу інформації й пропаганди, секретарок і ще десяток чи може сотні “трутнів” які жодного відношення не мають до даних міністерствам служб.

По всій Україні їх декілька десятків тисяч. Вони отримують заробітну плату, державну пенсію, займають приміщення, мають транспорт, оплачують комунальні послуги, ПММ, та інше, інше, інше.

І всі ці міністерства “сидять” на держбюджеті. Але коли прийшов час показати свою роботу, виявляється, що вони ні на що не здатні…

Практично жодне міністерство не спромоглось надати допомогу громадянам.

Солдати займалися очищенням від снігу дворів, вулиць, доріг, дахів. Військова техніка визволяла зі снігового полону машини, автобуси, швидкі допомоги.

Не можу не сказати добрих слів волонтерам, які і завдяки Фейсбук об’єдналися і теж допомагали людям. Але були й такі, хто накрутив ціни на свої послуги, на хліб на крупу.

Колишній 1-й заст КМДА Мазурчак чесно зізнався, що вчора в Києві працювали, тільки вдумайтеся – 4 одиниці техніки. Хочу спитати, а для чого потрібні всі ці міністерства?

Необхідно скоротити всі їх керівництво, а співробітників перепідпорядкувати Міністерству Збройних Сил.

Столичні керівники запевняють, що на цей раз киян не кинуть один на один зі стихією і загроза повені в столиці може бути більш серйозною, ніж про неї офіційно повідомляє влада.

За інформацією джерела в одній з районних адміністрацій столиці, з КМДА надійшов терміновий наказ підготувати список територій, які можуть бути підтоплені в результаті танення снігу, а також включити в план першочергових заходів з ліквідації наслідків водної стихії можливої (?) евакуації населення.

Нагадаємо, що під час засідання міського штабу з попередження загроз повені та подолання його наслідків говорились про недопущення підтоплення низинних територій міста Києва.

Комунальним службам наказано негайно приступити до очищення зливостоків від снігу та сміття, перевірити на предмет безпеки під час паводку трамвайні колії і метрополітен.

Особливу увагу буде приділено контролю за ситуацією на мулових полях Бортницької станції аерації. Місто готове обмежити в разі підтоплень рух транспорту, а також перекривати вулиці по необхідності.

Техногенна катастрофа, яку пророкують Київу в зв’язку з проривом дамби, взагалі ставить під загрозу питання існування столиці. Сподіваюсь, до цього не дійде.

Чиновники закликають киян проявити свідомість і прибрати авто, припарковані на узбіччях, щоб комунальники могли дістатися до зливостоків і прибрати з них лід.

Створивши міський штаб з ліквідації НАСЛІДКІВ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ, аби відпрацювати план дій щодо підготовки до весняного паводку, Київська влада виправдовує свою безпорадність.

Якщо повені не буде, буде рапорт про героїчність здолання наслідків стихійного лиха. Якщо повінь буде, то скажуть, що робили все можливе, аби запобігти катастрофі.

А поки списують гроші на боротьбу зі стихійним лихом, киянам радять обзавестися гумовими чоботами, та човнами. Ось така турботлива у нас влада!