В Коростені зірки естради співали не за гроші. ФОТО

Коростенський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Джерело надії” відвідали зірки естради.

Центр приклає максимум зусиль, щоб діти з аутизмом, ДЦП, іншими вадами позбувались цих немочей й ставали здоровими.

Їх називають “дітьми сонця”.

Маючи вади, які блокують їхню мову, рух – вони інтуїтивно відчувають і люблять один одного. Й це проявляється в їхній поведінці.

Працівники центру вважають їх здоровими дітьми. Кажуть, стільки радості, коли на очах дитинка, яка ще півроку тому не могла й ходити, тепер говорить, ходить.

Звісно, не всіх вдається повністю вилікувати. Все залежить від ступеню ураження. Допомога надається за сучасними методиками реабілітації.

Центр потребує фінансування. Взагалі його діяльність – заслуга благодійників, меценатів, батьків.

Міська влада Коростеня надала приміщення з символічною арендною платою – одна гривня на рік. Норвезькі старшокласники допомогли зібрати гроші, батьки своїми руками робили ремонт.

Добра справа не залишилась без підтримки. Володимир Присяжний, президент громадської організації “Поліське об’єднання прогресивної молоді” організував благодійний концерт “Допоможи – це просто”. Таким чином талановитий юнак вирішив допомогти центру в зборі коштів для подальшого розвитку.

13 квітня 2013 року зірки естради приїхали в Коростень. Були: народна артистка Ольга Сумська, актор Віталій Борисюк, співаки Олександр Кривошапко, Олег Кензов, Тоня Матвієнко, Наталія Валевська, Артем Кондратюк.

Крім них, місто, яке в сиву давнину так справедливо брутально розправилось з князем Ігорем, відвідали: солісти й колективи Національної опери України імені Т. Шевченка та, звісно ж, нашої Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера та музичного училища імені В. Косенка.

В міському будинку культури збирали кошти, а зірки – дарували свій талант.

Зібрали – 14 038 гривень.

Уповноважений з прав дитини АП України Юрій Павленко пообіцяв залучити державне фінансування для придбання медичного обладнання.

Відома на Житомирщині журналістка Марина Кузьменко та лауреат Всеукраїнських конкурсів Ліна Шеремет у рамках благодійного вечора презентували коростенцям соціально-комунікативний проект: “Енциклопедія успіху. Житомирщина”.

– Він є унікальним і оригінальним, – каже Марина Кузьменко, яка є координатором цього проекту. – Цільова аудиторія – діти. На прикладі відомих людей, які народилися на Житомирщині, ми покажемо дітям, старшокласникам, що мрії й бажання реалізовуються.

Ліна Шеремет переконана, що гроші – не головний й не вирішальний фактор для досягнення успіху й тим більше вони не є мірилом щастя. Бо за них не купиш любов, повагу, дружбу, справжнє, чисте почуття, святе.

Каже, найближчим часом відбудеться презентація видання, де будуть інтерв’ю з відомими політичними діячами, спортсменами, акторами, артистами, бізнесменами, які розкажуть про історію свого успіху.

ФОТО Репортер Житомира: