Велика вода на Житомирщині відступає. ФОТО

За останню добу рівень води в річках та ставках області понизився від 10 до 40 сантиметрів.

Про це інформує У ДСНС у Житомирській області.

Скоротилася кількість виїздів рятувальників на відкачування води з приватних домогосподарств та підвальних приміщень.

Станом на 17:00 11 квітня по області підрозділи ДСНС здійснили 17 виїздів для надання допомоги мешканцям області.

– Найбільше просять допомоги жителі Баранівського, Малинського, Новоград-Волинського районів та міст. В Житомирі від підтоплень потерпають мікрорайони Мальованка, Марянівка та Крошня, – каже заступник начальника Управління ДСНС у Житомирській області Олег Держанівський.

В Житомирі воду з нижньої частини мікрорайону Крошня викачує потужна пересувна насосна станція аварійно-рятувального загону.

Прокладено рукавну лінію довжиною в 450 метрів до пожежної водойми, куди і відкачується вода з присадибних ділянок.

До кінця дня вода з присадибних ділянок повністю відведена.

Мешканець 1-го провулку Піщаного, що на Крошні, Андрій Горкуша розповідає: «Днів шість як прибуває велика вода. Кожен рік самі справлялися, але цей рік така біда, що й влада допомагала, й рятувальники дуже сильно допомагають – вже чотири дні підряд відкачують воду. Просто не було куди скидати воду, стоки не справляються, тож без допомоги рятувальників не обійтись.»

Фахівці обласного управління ДСНС наголошують: підтоплення приватного сектору нерідко відбуваються через захаращення поверхневих каналізаційних систем, а також штучних та природних дренажних систем.

Хаотична забудова, забиті сміттям водовідвідні канали не дозволяють ґрунтовим та талим водам безперешкодно відходити з садиб громадян.

І хоча канали водовідведення чистяться, все одно реєструється чимала кількість виїздів на підтоплення присадибних ділянок приватних будівель. Особливо після дощів, що пройшли по області 5-6 квітня.

З початку весни на Житомирщині:

250 виїздів на ліквідацію наслідків підтоплень.

40 000 метрів кубічних води з садиб та будівель відкачено.

В селі Харитонівка Коростишівського району з минулих вихідних спостерігається вихід води на заплаву.

За словами заступника керівника обласного управління водних ресурсів Валентина Молодецького, це є нормою при проходженні повені.

Вода, що йде через переливний міст, який сполучає дві частини села, вже на метр впала. Ні зараз, ні в попередні роки, загрози підтоплення населених пунктів, тут не було.

На цей період передбачено рух по інших автошляхах в об’їзд через села Осиковий Копець, Розкидайлівка, Глибочок. Відстань від міста Коростишева до села Харитонівка по даному відрізку дороги складає 18 км. Це єдина незручність, яку відчувають мешканці села Харитонівка.

Голова Харитонівської сільської ради Зінаїда Зубленко стверджує, що життєзабезпеченість населеного пункту та навчальний процес тут не переривався.

Для старожилів перелив моста, який, до речі, без шкоди витримує усі навантаження води, справа звична.