P.S. 9 травня та малороський стрічковий бум

Усім, хто бездумно чіпляв чи використовув Георгіївську стрічку, ніби підтримуючи Победу, а насправді…

Георгіївська стрічка — російська імперська символіка, двоколірна стрічка, яка застосовувалася в оформленні низки військових нагород в Російській імперії та СРСР.

Жовтий колір символізував російську імперську корону, а чорний — двоголового орла.

В СРСР георгіївські стрічки довгий час не використовувалися. Проте в 1943 році був заснований Орден Слави, до якого додавалася жовто-чорна стрічка, що отримала назву гвардійської.

Під час річниці зміни окупаційних режимів, у першій декаді травня, дехто з українців виходить на вулиці, чіпляючи на себе чорно-помаранчеві стрічки. Проте більшість з цих людей поняття не мають, що насправді символізує цей атрибут.

Це наслідок роботи пропагандистської машини РФ з перекручення історії в такий спосіб, як це вигідно імперії в даний історичний момент.

Орден святого Георгія заснувала наприкінці XVIII століття цариця Катерина ІІ як символ виняткової відваги та заслуг перед Російською імперією. Заснування ордену проводилося паралельно з руйнуванням Запорізької Січі. Ним Катерина ІІ нагороджувала «героїв», які відзначались особливою «відданістю» й які підвели риску під славною історією козацтва в 1775 році.

Серед кавалерів ордену був і безпосередній виконавець ліквідації Запорізької Січі генерал-фельдмаршал Григорій Потьомкін.

Георгієвською стрічкою також було нагороджено чимало офіцерів та солдат, які в часи ІІ світової воювали на стороні Третього рейху (зокрема Російська визвольна армія генерала Власова).

Також хотілося б згадати про кавалера ордену святого Георгія генерала Російської імперської армії Петра Краснова, який в часи ІІ світової війни активно співпрацював з нацистським режимом, був головою козачих військ.

Серед тих, хто був нагороджений орденом – маршал Фінляндії Маннергейм, групенфюрер СС Рудольф Бандерський, майор Олександр Альбов, начальник відділу пропаганди штабу ВПС Комітету визволення народів Росії (КВНР) генерал-майор Антон Туркул, командир ІІ корпусу Збройних Сил КВНР групенфюрер СС Андрій Шкуро та багато інших.

А от як символ вона стала не в 1945-му, а в 2005-му з ініціативи російських державних інформаційних агентств і російських провладних молодіжних рухів (читай путінських) «Студентська громада», «Наші» тощо. З того часу акція стала традиційною й проводиться щорічно на кошти підприємств і російського бюджету.

ПС. То ж думаючи, що підтримуєш діда, ти підтримуєш ідеї Російської держави.

Знову ж, вибір кожного, але головне, щоб цей вибір був свідомим і не соромив пам’ять інших дідів: українців-запорожців, наприклад.

ПС ПС. 9-е травня – свято, чи може день памяті та примирення – кожен обирає сам. Точно знаю, УСІ завтра забудуть про цей день, про ветеранів.

А слабо привітати їх, наприклад, 6 квітня, 25 липня? а? Ось так, просто – ми ж “гардімся”, нє?

Спасіба дєдам… Не знаю, – це звучить завжди цинічно для мене, адже ми так і не зробили нічого значущого, щоб вони мали ахрінєнну старість, так як це мають бійці Німеччини, Штатів і т.д.

Дєди, які продавали свої нагороди заради хлібу (до речі, це було й наприкінці СССР, тому не валіть на Україну лише), – ось це справжня вдячність нащадків.

Тому обвішайтесь хоч з ніг до голови лєнточками, але факт того, що наші ветерани жили, живуть і скоріше так і до останнього житимуть в убогості на свої півтори-дві тисячі грн – це та наша реальність, яку ніяким боком не закриєш пафосними словами та гучними парадами.

Дай Боже їм здоровя та ще пожити. Слава героям!