Розведення мишей важливіше за інтереси молодих сімей

В Житомирській міській раді ігнорують інтереси молодих сімей. Позиція чиновників, для яких питання зберігання віників та лопат є важливішим, ніж забезпечення гідних умов проживання громадян, є прямим тому підтвердженням.

У будинку № 40 по вулиці Л.Українки м. Житомир проживає понад десяток молодих сімей з дітьми. Через відсутність спеціально відведеного приміщення на першому поверсі, всі вони змушені зберігати дитячі візки та велосипеди на сходових клітинах.

Це ставить під загрозу цілісність засобів пересування та транспортування для дітей, спричиняє певні незручності для решти мешканців будинку.

Мешканці 2-го підїзду знайшли спосіб усунення цієї проблеми та спробували її вирішити. Таким приміщенням може слугувати кімната, в якій раніше знаходились сміттєві баки, але після припинення функціонування сміттєпроводу в будинку експлуатується працівниками КВЖРЕПу № 15 для зберігання макулатури, склотари та іншого “інвентаря”.

23 квітня 2013 року на адресу міського голови, начальника управління житлового господарства ЖМР та директора КВЖРЕП №15 мешканцями будинку було направлене колективне звернення з описом даної ситуації, пропозицією звільнити та передати дане приміщення в експлуатацію власникам квартир будинку.

Через 28 днів міськрада «народила відповідь».

Суть відповіді була наступною: «Доручено КП КВЖРЕП № 15 розглянути можливість надання приміщення…».

Майже впродовж цілого місяця в міськраді «приклали неймовірних розумових зусиль», щоб сформулювати настільки ґрунтовну відповідь – доручити розглянути звернення спів адресату (тому, хто отримав таку ж копію ще 23 квітня 2013 року).

«Про остаточний розгляд звернення Вас буде проінформовано додатково», – йдеться далі по тексту відповіді, яку я отримав 23 травня 2013 року.

Термін остаточного розгляду нашого звернення вдалося пришвидшити завдяки приватному телефонному дзвінку до директора КВЖРЕП № 15. Вже за кілька годин в двері квартири постукала жінка, яка принесла відповідь.

Як виявляється, приміщення експлуатується для зберігання: віників, лопат, граблів, відер для двірників та прибиральниць. Разом з цим в КВЖРЕПи забувають згадати про: макулатуру, склотару та інше барахло, в якому розводять гризунів, що почали підкорювати квартири будинку.

Натомість жеком, в свою чергу, направлено лист до Держсанепідемслужби в Житомирській області, щоб ще ті кілька місяців порозглядали, чи можна в даному приміщенні лишати наніч дитячий велосипед.

Чомусь в свій час працівники КВЖРЕП № 15 не просили санстанцію оглянути підвал, в якому впродовж кількох місяців по коліна стояла вода та сморід.

Подібне затягування строків банальної відповіді свідчить про єдине – в управлінні комунального господарства не горять бажанням звільняти займану кімнату.

З тексту відповіді також стає помітно, що колективне звернення громадян «було прочитано через рядок», адже ніхто не просив виділення ніякої «сміттєзбірної камери».

Мешканці вимагали звільнення та передачі в експлуатацію приміщення на першому поверсі свого будинку.

Саме вимагали і саме свого будинку, адже єдиними, хто має право на експлуатацію всіх приміщень будинку, є власники квартир цього будинку.

Отже саме власникам вирішувати, як їм розпоряджатись власним майном. Та можу запевнити начальника управління житлового господарства та директора жеку, що розведення мишей не є основною ціллю експлуатації даного приміщення.