В Житомир на презентацію проекту ОБСЄ приїхав член ЦВК Андрій Магера. ФОТО

В ці дні в регіонах України презентують систему он-лайн навчання членів виборчих комісій.

Для проведення наступних виборів Україна потребує близько півмільйона підготовлених членів виборчкомів і приблизно стільки ж спостерігачів.

Їх навчання – складний процес.

Але відтепер в Україні з’явилась можливість ефективно навчати майбутніх членів виборчих комісій.

Координатор проектів ОБСЄ в співпраці з ЦВК в рамках проекту “Розбудова спроможності навчання у виборчому процесі та підвищення обізнаності виборців” розробив та нині впроваджує систему он-лайн навчання членів виборчих комісій.

Сьогодні в готелі Reikartz цей проект презентували в Житомирі.

На презентацію приїхав член ЦВК Андрій Магера, відомий тим, що 24 листопада 2004, будучи членом Центральної виборчої комісії, не підписав протокол з офіційними результатами виборів Президента України, згідно з яким переможцем був визнаний кандидат Віктор Янукович, як такий, «що не відповідає волевиявленню українського народу».

Завдяки цій події дата 24 листопада 2004 року вважається початком «Помаранчевої революції» в Україні.

Система он-лайн навчання членів виборчкомів, яку пропонують розробники, передбачає запроваження сучасного ефективного навчання з охопленням максимальної аудиторії.

Система складається з модуля дистанційного навчання, бібліотеки (бази знань), банку тестових запитань, бази даних користувачів та аналітичних інструментів.

Незважаючи на дистанційність форми навчання, програма дозволяє контролювати якість засвоєння необхідної члену виборчої комісії інформації.

Контроль за наповненням системи та доступом користувачів здійснюватиме ЦВК.