Кращі житомиряни – “Гордість міста”, опиняться на бігбордах й сіті-лайтах

Отримати визнання – важлива ознака реалізації свого життєвого потенціалу.

Кожен прагне отримати хоча б подяку за свою працю.

Під час відзначення професійних свят кращих працівників сфер діяльності нагороджують грамотами й подяками підприємств, органів влади. З нагоди цього в міському палаці культури, або Драмтеатрі проходять урочисті заходи, де вітають, співають, танцюють.

Житомирська міська рада вирішила, що варто започаткувати конкурс-рейтинг житомирян, які успішно реалізовують свою життєву енергію в роботі, створюючи матеріальні блага, надихаючи й допомагаючи оточуючим, будучи прикладом професійності й порядності.

Цього року Житомир відзначає 1129-річчя з дня заснування. З нагоди свята 15 житомирян отримають почесне звання “Гордість міста”.

Інтрига зберігатиметься до останного. Імена земляків, на яких ми маємо рівнятися, оголосять в Драмтеатрі під час урочистостей напередодні Дня міста.

Визначатимуть переможців за 15 номінаціями:

– «Відкриття року»
– «Вчитель року»
– «Господарник року»
– «Громадський діяч року»
– «Журналіст року»
– «Захисник року»
– «Керівник року»
– «Лікар року»
– «Меценат року»
– «Митець року»
– «Підприємець року»
– «Працівник сфери послуг року»
– «Професіонал року»
– «Родина року»
– «Спортсмен року»

Перелік кандидатур на отримання номінацій подаватимуть виконавчі органи Житомирської міської ради за пропозиціями від закладів освіти, культури, охорони здоров’я та інших установ і організацій, підприємств та об’єднань громадян.

Конкурсна комісія серед пропозицій більшістю голосів визначить до 3 претендентів – номінантів в кожній номінації за такими критеріями:

– «Відкриття року»: відзначаються особи, які в поточному році мали великі досягнення у різних сферах суспільного життя (науки, культури, спорту, соціальних проектах тощо), які стали прикладом для житомирян.

– «Вчитель року»: відзначаються особи, які мають вищу кваліфікаційну категорію, звання «Старший вчитель» або «Вчитель – методист», результативність діяльності (участь учнів у предметних олімпіадах (міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах, виставках, фестивалях), участі у фахових конкурсах та впровадження в практичну діяльність новітніх педагогічних ідей, сучасних авторських форм, наявність дидактичних та методичних розробок, тестових завдань, системи позакласних, виховних заходів, роботи з батьками та за активну позицію лідера педагогічної громадськості.

– «Господарник року»: відзначаються особи, які власним прикладом упорядкування і ведення свого господарства (комунального підприємства, закладу, приватного підприємства і т.д.) слугують взірцем для громади міста.

– «Громадський діяч року»: відзначаються особи, представники громадських організацій за активне залучення громадян до роботи в громадських організаціях, виконання соціально-значущих програм.

– «Журналіст року»: відзначаються особи, які створили кращі матеріали (відеосюжети, телепередачі, радіопередачі, статті), присвячені життю та проблемам територіальної громади міста, що відрізняються глибиною та актуальністю, неупередженістю та об’єктивним підходом у піднятій проблематиці.

– «Захисник року»: відзначаються особи з числа представників Збройних Сил України, працівників органів внутрішніх справ, Служби безпеки України та представників відповідних структурних підрозділів Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, які співпрацюють з органами місцевого самоврядування і є опорою та підтримкою для громади міста.

– «Керівник року»: відзначаються особи підприємств різних сфер, які є керівниками, показники роботи яких демонструють динамічність соціально-економічного, наукового та культурного розвитку, які мають в наявності системи заохочення працівників, корпоративні традиції, створюють сприятливі умови праці та інше.

– «Лікар року»: відзначаються особи, які працюють у сфері охорони здоров’я, мають вагомі професійні здобутки (використовування сучасних методів діагностики та лікування, широке впровадження раціоналізаторської роботи з удосконалення практики лікування хворих, покращують матеріально-технічну базу відділень, установ).

– «Меценат року»: відзначаються особи, які допомагають розвиватися різним сферам життя міста через спонсорську допомогу, займаються благодійною діяльністю, беруть участь у громадському житті міста, сприяють практичному здійсненню місцевих програм, що спрямовані на поліпшення економічного та соціального розвитку.

– «Митець року»: визначаються особи-діячі культури, мистецтва, майстри народної творчості, письменники за значний авторський доробок у сфері мистецтва, за діяльність у літературній творчості, що отримали високу оцінку громадськості тощо.

– «Підприємець року»: відзначаються особи, робота яких оцінюється якістю виробів та послуг, приростом темпів розвитку та виробництва, впровадженням нових технологій, рівнем платежів до міського бюджету та соціальних фондів, рентабельністю та прибутковістю бізнесу, створенням нових робочих місць та, які мають соціальну спрямованість бізнесу.

– «Працівник сфери послуг року»: відзначаються особи, які мають високі досягнення в сфері надання торговельних, побутових, транспортних та інших послуг, забезпечують високий рівень культури та нові форми обслуговування, якості послуг, сприяють підвищенню кваліфікації спеціалістів, забезпечують своєчасну сплату платежів до бюджету міста.

– «Професіонал року»: відзначаються особи, які проявили високий рівень професіоналізму та результативності в органах виконавчої влади, місцевого самоврядування та інших державних структурах, що стало значним внеском у розвиток міста.

– «Родина року»: відзначаються родини, які забезпечили умови всебічного розвитку дітей та зразкове виховання, що сприяє популяризації сімейних цінностей, взаємозв’язку поколінь.

– «Спортсмен року»: відзначаються спортсмени, які здобули 1-6 місця на чемпіонатах або кубках України (серед дорослих, молоді, юніорів, юнаків), за участь в Олімпійських, Параолімпійських, Дефлімпійських іграх, юнацьких Олімпійських іграх, чемпіонатах та кубках світу, Європи, Всесвітніх універсіадах з видів спорту, що входять до програми Олімпійських ігор; здобуття спортсменом 1-3 місць на чемпіонатах або кубках України (серед дорослих, молоді, юніорів, юнаків), чемпіонатах та кубках світу, Європи, Всесвітніх універсіадах з видів спорту, що не входять до програми Олімпійських ігор.

Фотографії переможців розмістять на біг-бордах і сіті-лайтах міста.

Якщо ви маєте свою думку щодо того, хто заслуговує на це почесне звання, звертайтесь в міську раду – пропозиції щодо претендентів у номінаціях приймаються до кінця серпня 2013 року.