Покрова в Коростені

Стартує свято 11 жовтня в Коростенському міському парку відпочинку імені М. Островського, де о 12-й годині розпочнеться традиційний щорічний дитячий фестиваль творчості «Література свіжого повітря».

…Є у кожній жовтневій порі чарівні миті глибокого, безкрайнього синього неба, теплого щедрого сонця, сивих світанків і замріяної тиші, в якій ще так буйно квітнуть осінні пломенисті квіти.

Саме о цій прекрасній порі, напередодні святої Покрови та Дня українського козацтва, за доброю традицією щороку льоноцвітна й чорнобривцева Коростенщина скликає до себе учасників Всеукраїнського літера-турно-мистецького фестивалю «Просто на Покрову». Здавна тут зберігали і примножували літературно-мистецькі, культурні й духовні традиції.

Древлянська земля надзвичайно щедра на обдарованих особистостей. 

Вона вип-лекала відомих письменників Василя Юхимовича, Петра й Миколу Сингаївських, Валерія Нечипоренка, Петра Клименка, Віктора Кордуна, Міху Козимиренка, Володимира Пригорницького, Віктора Васильчука, Галину Цепкову, Василя Голо-вецького, композиторів Анатолія Білошицького, Василя Іванченка, Руслана Квін-ту, художників Трегубових та багатьох інших. 

Всі вони так чи інакше гуртувалися і гуртуються довкола літературно-мистецького об`єднання «Древлянка», котре вже 25 років очолює головний редактор газети «Вечірній Коростень», письменник, заслужений журналіст України Віктор Васильчук (067-410-90-61), який досить щиро і добре опікується цікавим осіннім літературно-мистецьким святом та музеєм-садибою поета і журналіста, заслуже-ного діяча мистецтв України Василя Юхимовича.

По-доброму і щедро сприяють йому в цьому міська та районна адміністраціі, міська та районна ради на чолі з Володимиром Москаленком, Володимиром Нагорняком та Віктором Кутішенком.

Ось і ця осінь, 12-го жовтня, збере до великої літературної світлиці районного будинку культури (04142-4-10-76) гостей з Коростенщини і Києва, Львова і Чернігова, Харкова і Севастополя, Малина і Житомира, Вінниці, Лугин і Брусилова. Гості з самого ранку відвідають музей-садибу Василя Юхимовича, ідейного нат-хненника літературного свята на Коростенщині. 

Тут свого часу вже побували відомий гуморист, лауреат премії імені Остапа Вишні, заслужений діяч мистецтв України Євген Дудар, заслужені артисти України поет, прозаїк Василь Довжик, поет, журналіст Володимир Савченко, лауреат премії імені Л. Українки Микола Сингаївський, народний артист України, поет, компо-зитор Іван Сльота, письменники Роман Кухарук, Валентина Козак, Петро Щербина, Андрій Кокотюха, Тимур Литовченко, Леонід Закордонець, Петро Осадчук, Стас Бондаренко (Київ), Тамара Гордієнко (м. Севастополь), Григорій Мовчанок (м. Вінниця), Микола Андрієнко (м. Чернігів), Микола Білокопитов і Пилип Юрик із Запоріжжя, Олексій Опанасюк, Марія Пономаренко (м. Житомир), Василь Кузан (Закарпаття), голова Житомирської обласної організації НСПУ Михайло Пасічник. 

– Я просто вдячний, що тут не забувають тих людей, які справді були окрасою Древлянського краю і України, – сказав Євген Дудар про свято, – і які зробили чимало і для українського слова, і для української душі. Кожен є величина своя. Василь Лукич – це постать в Україні, в українській літературі, у Всесвіті. Ось і тепер продовжують тут робити добре слово, добрі справи…

Стара селянська хата Василя Юхимовича в Сингаях війне минувшиною і дасть своєрідний поштовх для літературних змагань («Поетичний марафон» та «Урок прози»), що відбудуться в районному будинку культури (м. Коростень, вул. І. Франка, 4).

Станеться відкриття меморіальної дошки на честь Миколи Син-гаївського. Затим пройде чергове вручення літературної премії імені Василя Юхимовича номінантам 2013 року, віншування переможців літературних змагань та святковий концерт. 

Отож оргкомітет свята «Просто на Покрову» чекає гостей у Коростені 12 жовтня 2013 року о 10-й годині біля районного будинку культури (м. Коростень, вул. І. Франка, 4).

Принагідно нагадуємо, що можна ще надсилати на адресу: 11504, м. Коростень, вул. Жовтнева, 50, твори на Літературну відзнаку імені Валерія Нечипоренка.