Центр іпотерапії Олесі Марчук в Житомирі відзначив чотириріччя. Фото

Центр іпотерапії “Тріумф”, який в Житомирі створила спеціаліст Олеся Марчук, на своє чотириріччя зібрав повний зал міського палацу культури.

За чотири роки роботи Олеся встигла об’єднати результатами поліпшень станів хворих на ДЦП й аутизм дітей десятки родин. Всі вони прийшли на свято в піднесеному настрої, адже Олеся Марчук дала їм підстави вірити в одужання дітей, що для батьків є найголовнішим.

Олеся Марчук очолює обласний благодійний фонд “Берегиня Полісся”, який обрав своєю діяльністю здійснення реабілітаційних заходів для дітей, хворих на ДЦП, аутизм, нервові розлади методом іпотерапії – занять на спеціальний іпотерапевтичних конях. Окрім коней, Олеся розпочинає лікувати дітей з нервовими розладами за методикою каністерапії. Це спілкування хворого зі спеціально навченою собакою породи голден ретривер, контакт з якою знімає нервове напруження, страх.

Ми неодноразово писали про те, що Олеся мріє створити в Житомирі центр, на базі якого вона б могла допомагати більшій кількості родин, в яких зростають діти, яким потрібна ефективна неврологічна реабілітація.

Жінка разом матір’ю Ольгою Маньковською та батьками хворих дітей два роки оббиває пороги житомирської влади з проханням посприяти у виділення земельної ділянки для створення такого центру, однак, очевидно, метод прохання, навіть якщо мова йде про спеціаліста такого рівня й ідею створення центру, де дійсно лікуватимуть, а не здиратимуть гроші з мінімальним лікувальним ефектом, є неєфективним у комунікації з владою. Тим більше, що будь-чию ідею можна використати у власних комерційних цілях.

Водначас, громадські активісти Ярослав Возний, Тетяна Герасимчук та Віталій Юшкевич обіцяють зробити все від них можливе, щоб від цієї ініціативи влада так легко не відмахнулась.

Привітати Олесю Марчук й центр іпотерапії “Тріумф” в палац культури завітали почесні гості, друзі. Її талант визнали люди. Православний священник подарував іпотерапевту ікону Пресвятої Діви Марії й побажав, щоб якомога швидше Олеся змогла її прилаштувати на стіну новозбудованої споруди центру іпотерапії, який вона очолює.

Нагадаємо, нині Олеся здійснює заняття на орендованій території приватного ранчо, де відсутні умови для розкриття всіх можливостей іпотерапевта. “Берегиня Полісся” зможе залучити інвесторів для зведення конюшні та будинку центру в разі впевненості в тому, що землю в будь-який момент не заберуть.

В Житомирі за відсутності належних умов на ентузіазмі іпотерапевта ефективно лікують дітей з ДЦП. Фото

Завітав на свято й депутат обласної ради Дмитро Кропачов, який використовуючи свої депутатські повноваження, допомагає “Берегині Полісся” знаходити контакт з владою. Були також і представники обласної держадміністрації.

Олеся Марчук подякувала батькам за їхню віру в одужання дітей, побажала здоров’я та назвала присутніх однією дружною родиною.

Центр іпотерапії під керівництвом Олесі Марчук в Житомирі планує розвивати й інші види реабілітації хворих на ДЦП, аутизм, нервові розлади дітей та дорослих й готовий розглянути варіанти допомоги від небайдужих громадян та організацій.

Свято завершив веселий солодкий стіл для дітей, організований силами центру, батьків, дружніх громадських організацій.