Кличко йде в Президенти

Лідер Партії «УДАР» Віталій Кличко з трибуни Верховної Ради заявив, що балотуватиметься на майбутніх виборах Президента України в 2015 році.

Віталій Кличко окреслив першочергові завдання, які він ставить перед собою та своєю політичною силою. Лідер «УДАРу» переконаний, що успіх будь-якої людини і країни в цілому залежить від вірного формулювання завдання і волі для її виконання. Кличко впевнений, що відповідальний політик повинен знайти ключову проблему, яка не дозволяє всьому суспільству зробити крок вперед. За його словами, політик повинен мати безстрашність і рішучість донести свою точку зору до людей, об’єднати їх заради мети – вирішення цієї проблеми. При цьому, він твердо переконаний, що це має бути зроблено, які б перешкоди не стояли на шляху, і які б сили не намагалися перешкодити.

Основні проблеми, з якими, на думку лідера «УДАРу», сьогодні стикнулася Україна – це бідність, безправ’я і несправедливість. Тому головне завдання, яке він ставить перед собою – забезпечити кожному можливість мати роботу, підтримати благополуччя своєї родини, захистити громадянські права українців, їх людську гідність.

Віталій Кличко висловив стурбованість, що борги по зарплатах і соціальних виплатах сьогодні перевищили 2 мільярди гривень. «Але справа не в тому, що грошей немає; біда в тому, що вони розкрадаються», – переконаний Кличко.

В якості прикладу він навів той факт, що сьогодні тільки в системі державних закупівель десятки мільярдів гривень осідають по кишенях чиновників. А цих грошей, вважає лідер «УДАРу», із запасом вистачило б і для виплати соціальних зобов’язань, і на освіту, і медицину, і на науку. Кличко з упевненістю заявив, що його команда змусить державу працювати на кожну людину, а не на олігарха чи корупціонера. «Ми повинні зробити те, чого не робили 20 років – нанести системний удар по корупції», – безапеляційно стверджує лідер «УДАРу».

Віталій Кличко назвав три кроки, які мають змінити на краще ситуацію в країні.

Перший – змінити правила взаємодії держави та громадянина. Кличко впевнений, що мінімізація контактів людини і чиновника знищить базу для корупції. «Чиновники перестануть ганяти людей за довідками та документами, а будуть самі їх збирати. Це їхня робота», – говорить він. Кличко також пообіцяв зменшення кількості податків та спрощення механізму їх сплати, запровадження чітких норм, які регулюватимуть діяльність державних органів.

Політик розповів, що «УДАР» вже готує пакет таких змін до законодавства, а частина вже подана до парламенту – понад 400 актів. «Але нинішня влада не хоче ці закони приймати», – сказав Кличко.

Другий крок, названий Кличком, – поміняти людей: вигнати корупціонерів з влади, з суду, з міліції, з прокуратури. Він нагадав, що під час парламентських виборів «УДАР» мав плакат про люстрацію влади. «Якби ми отримали більшість у парламенті і формували уряд, ми могли б її провести. Але тепер це доведеться зробити новому Президенту», – наголосив Кличко.

Віталій Кличко вважає, що Україна має використати досвід інших країн, щоб привести на посади у цих органах чесних професіоналів, а не казнокрадів і хабарників. «Досвід Японії та Сінгапуру, країн Балтії та Грузії, досвід об’єднання Німеччини дає відповідь. Необхідно створити нову, незалежну кадрову службу, яка займатиметься атестацією держслужбовців і працівників правоохоронних органів, суддів і прокурорів», – переконаний лідер «УДАРу». За його словами, завдання такої служби – виставити заслін корупціонерам і сформувати новий корпус управлінців, які будуть працювати на країну, а не на свою кишеню. Політик переконаний, що коли їх стане досить багато,

коли буде досягнута «критична маса» чесних людей у владі, процес вже буде не зупинити. До роботи такої кадрової служби, Кличко пообіцяв залучити журналістів, громадські організації, фахівців з країн Європейського Союзу.

Третій крок – контроль. Серед першочергових планів Кличка та його команди – створення незалежного Антикорупційного бюро, яке займатиметься виявленням корупціонерів і притягненням їх до відповідальності. Лідер партії «УДАР» переконаний, що Україна має величезний потенціал, який має нарешті бути реалізований. Кличко не сумнівається, що його команда зможе реалізувати право людини вільно трудитися, заробляти і бути захищеним з боку держави.

«Тоді у нас будуть європейські зарплати, а як наслідок – європейські пенсії та соціальна допомога. Це моя мета. Я знаю, як її досягти. І ми переможемо !», – додав Віталій Кличко.