В Житомирі через затримки з бюджетом пільговики в придбані квартири вкладуть чималу суму власних коштів. Форест

Як працює система доходження пільги до пільговика в сенсі фінансових потоків з державного бюджету до місцевих розпорядників?

В Житомирі існує Управління Капітального Будівництва. Це управління і є розпорядником пільгових коштів по програмі закупівлі квартир для чорнобильців. По іншим програмам в сфері соціального житла розорядником коштів є структури обласного рівня.

Одна з проблем – час надходження коштів з державного бюджету до розпорядників коштів на місцях. Фактично кошти надходять в листопаді-грудні, тобто в кінці бюджетного року, а це вже пряма вказівка на те, щоб кошти не були освоєні на місцях і вернулися до бюджету.

Наприклад, такі документи, як витяг з БТІ та оцінка квартири, які потрібні при купівлі квартири, робляться строком до 1 місяця. І це один із аспектів висвітленої проблеми. Взагалі, пільгова стаття по Закону не є захищеною, тобто на неї не в першу чергу з бюджету перераховують гроші.

Начальник управління капітального будівництва житомирської міської ради Алла Корж розповіла, що рахунок на отримання коштів з Бюджету був відкритий ще 27 червня 2013 року.

Вже закінчується листопад місяць, а жодної гривні, не було на цей рахунок начислено, хоча розпорядження з державного бюджету на виділені суми поступило.

Алла Корж окреслила ще одну проблему в сфері пільгового житла. Існують три програми по наданню пільгового житла:

1. Інваліди війни (Великої Вітчизняної);

2. Воїни Інтернаціоналісти;

3. Чорнобильці.

Згідно цих програм, по різному виділяються суми на пільговиків. А чому? Тому що існувало обмеження виділеної суми на м2 . В 2012 році це обмеження зняли, для інвалідів війни, в 2013 – для воїнів інтернаціоналістів, а чорнобильці так і залишилися з обмеженням. В цьому році для чорнобильців виділяється в межах опосередкованої вартості по Житомирській області – 4523 грн. за м2 .

Вартість квартир на вторинному ринку нерухомості Житомира вища запланованої суми, тому пільговикам чорнобильцям, які все ж таки дочекаються перерахувань з бюджету і винайдуть за рекордно малий термін собі квартири, потрібно буде за цю квартиру доплачувати свої особисті кошти, а якщо їх не має, то кредитуватися в банках.

Підсумовуючи вищезгадане, робимо сумний висновок, що квартири для пільговиків можуть бути придбані не в повному обсязі, а в придбані квартири, пільговики вкладуть немалу частину своїх власних коштів, при чому ці квартири будуть, м’яко кажучи, не самого кращого ґатунку, враховуючи такі терміни отримання коштів і такі надані бюджетні суми чорнобильцям на м2.

Система доходження пільги до пільговика в сенсі фінансових потоків з державного бюджету до місцевих розпорядників побудована так, щоб значна частина пільговиків не змогла отримати пільгове житло, що ми бачимо по строкам надходження фінансів з державного бюджету до місцевих розпорядників.

Сергій Форест