Браконьєри на річках Житомирщини переходять межу зухвалості. Заява. ВІДЕО

Обласна федерація риболовного спорту Житомирщини б’є на сполох – браконьєри знахабніли й переходять межу, за якою свавілля: ставлять сітки навіть в період нересту, погрожують розправою поодиноким рибалкам з вудками, кількість риби в Тетереві стрімко знижується від чого й вода “зацвітає”, рибінспекція могла б працювати краще…

В цій ситуації риболови-спортсмени почали вилучати браконьєрські сітки. Зрозуміло, що за такої активної протидії незаконному вилову риби стосунки федерації риболовного спорту з браконьєрами, м’яко кажучи, погіршились. Почало доходити до фізичного протистояння спортсменів-рибалок з кришованими браконьєрами.

Рибалки через сайт Репортер Житомира вирішують дати справі розголос. Голова облфедерації риболовного спорту Юрій Кошель звертається до громадськості та осіб, наділених повноваженнями й просить звернути увагу на ситуцію з браконьєрством на водоймах області, зокрема, в міській межі Житомира.

“Браконьєрство на водоймах області перейшло всі людські межі й правові норми. Кількість сіток зашкалює – як в міській межі Житомира, так й за містом, дійшло вже до прямих конфронтацій з браконьєрами, посипалися погрози на адресу представників федерації риболовного спорту та простих рибалок. На жаль, органи рибінспекції на наші звернення й дзвінки не реагують. Звертаємось до людей, які мають зв’язки й повноваження допомогти з цією проблемою”, – йдеться у зверненні.

В цьому році представники федерації риболовного спорту Житомирщини вилучили й знищили близько 50 кілометрів браконьєрських сіток. В період нересту, який триває з квітня по червень, кажуть, чи не щоночі випливали на водойми, вилучали браконьєрські сітки, а рибу відпускали.

Під час цих операцій рибалки-спортсмени неодноразово зіштовхувалися з браконьєрами. Кажуть, кришовані ведуть себе нахабно, залякують “ксівами” й проблемами, розправою. Ті ж хто просто поставив сітку, не маючи “зв’язків”, не перешкоджають її вилученню.

Для чого цей розголос, представники федерації пояснюють так: ті, хто задіяні в сфері браконьєрства на річках, найбільше бояться привернення уваги до їхньої незаконної діяльності.

До речі, захмарні штрафи за браконьєрство на річках не призводять до збільшення кількості в них риби.

Рибалки мають наміри ставити це питання на рівні вповноважених осіб й розраховують на підтримку громади.