Департамент охорони здоров’я відреагував на матеріал про стан онкодиспансеру в Житомирі

На сайті Житомирської обласної державної адміністрації розміщена інформація про те, що жителі області мають можливість безпосередньо поспілкуватися із представниками департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації стосовно питань діяльності медичної галузі.

«Для того, щоб оперативно та якісно вирішувати проблеми людей, при департаменті охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації функціонує відділ мобілізаційної роботи та спеціальних питань. Головна ціль його діяльності – це проведення прийому громадян. Відповідно до затвердженого графіку, усі бажаючі можуть безпосередньо поспілкуватися із представниками департаменту у визначений час», – йдеться в повідомленні.

Такі зустрічі з громадянами проводить Кобилінський Сергій Володимирович – заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Голова громадської організації ЖОГО «МІР» Сергій Форест звернувся до Кобилінського з матеріалами статті про ганебний стан Обласного онкодиспансеру в Житомирі.

Чому така гостра проблема як незадовільний стан обласного онкодиспансеру не вирішувалась десятиріччями, чому маючи повноваження, департамент охорони здоров’я не використовував ці повноваження для вирішення болючих питань в сфері медицини, в чому причина занедбаності багатьох житомирських медичних закладів?

Коли Житомирський обласний онкодиспансер стане потужним модернізованим закладом для надання повноцінної допомоги людям?

В 2013 році було надано з обласного бюджету 3 мільйони гривень тільки на проектну документацію по ремонту онкодиспансеру.

Планується надходження в розмірі 200 мільйонів гривень на ремонт обласного онкодиспансеру в Житомирі. Коли ми побачимо результати роботи по виділеним коштам?

Сергій Кобилінський повідомив, що з наданих 3 мільйонів було виділено 700 тисяч гривень на ремонт даху онкодиспансеру. Дах був у вкрай незадовільному стані, навіть палати затікали дощовими потоками при негоді. Ремонт онкодиспансеру заплановано на 2014 рік.

Питання грошей не в компетенції департаменту охорони здоров’я. Також початок ремонтних робіт та тривалість ремонтних робіт не в компетенції медичного департаменту, за даними відповідями потрібно звертатися в департамент архітектури.

Постає закономірне питання: як чиновники «довели» медичні заклади до стану ганебності? Що робити громаді міста, щоб вирішити існуючі проблеми в медичній галузі? Медична галузь знаходиться в підпорядкуванні департаменту охорони здоров’я, а даний департамент в особі його керуючого персоналу мовчить, на контакти з пресою і громадськістю йде лише на своїх інтернет порталах, а в дійсності, як ми бачимо на прикладі зустрічі з Кобилінським, відповіді короткі, без конкретики, з посиланням на інші інстанції.

Це називається оперативно та якісно вирішувати проблеми людей? Так функціонує відділ мобілізаційної роботи та спеціальних питань при департаменті охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації?

Сергій Кобилінський так і не відповів на важливе для громади міста питання: коли Житомирський обласний онкодиспансер стане потужним модернізованим закладом для надання повноцінної допомоги людям?

Прес-служба ЖОГО «МІР»