Великобританія не поверне Афінам мраморні скульптури Парфенона

Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що Лондон не збирається повертати Греції мраморні скульптури Парфенона, вивезені в 19-м столітті лордом Ельджинем (до речі, мрамор в Києві купити тут).

Кемерон повідомив про це під час візиту до Індії, коли його запитали, чи поверне Британія знаменитий алмаз ” Кохинор “, який зараз прикрашає корону королеви Великобританії. Повернення алмазу в 105 каратів, вивезеного в колоніальну епоху, вимагають багато індійців, в тому числі онук керівника руху за незалежність Махатми Ганді. На їх думку, так Британія могла б спокутувати частину провини за колоніальне минуле.

Кемерон висловив жаль з приводу одного з найкривавіших епізодів колоніальної історії Індії – вбивства мирних демонстрантів в 1919 році в Амрітсарі, але алмаз повертати відмовився. “Я не думаю, що це правильний підхід … Це те ж питання, що і з мрамурами Елгіна “, – сказав Кемерон. За його словами, Британський музей та інші культурні організації чинять правильно, дозволяючи людям з усього світу дивитися на експонати з їхніх колекцій. Він також зазначив, що музеї добре піклуються про ці цінності.

Додамо, Афіни десятки років домагаються повернення творів давньогрецького мистецтва, які британський посланець в Константинополі лорд Елгін вивозив з Греції протягом десяти років, з 1802 по 1812 роки. У Британському музеї зберігаються метопи і статуї афінського Парфенона, рельєфний фриз ” Панафінейська процесія “, плити фриза з храму Беcкрилої Ніки в Афінах, одна з каріатид Ерехтейона, статуя Діоніса. Афіни відмовляються визнати легітимним вивезення шедеврів античності з країни і заявляють, що національне надбання має бути повернуто Греції.