За останню добу на Житомирщині від обмороження постраждало троє людей

Протягом останньої доби до районних лікарень Житомирської області госпіталізовано 3 осіб із різними ступенями переохолодження та обмороження.

Про це Репортеру повідомили в ДСНС.

Так, зокрема, у селі Дубище Чуднівського району 25-річний місцевий мешканець із діагнозом відмороження обох стоп потрапив до місцевого лікарняного закладу. Ще двоє, мешканці Олевського району та міста Коростишів, потрапили до рук медиків із відмороженням кінцівок.

Тому декілька порад від рятувальників: відразу після того, коли ви залишили тепле приміщення і вийшли на вулицю, мороз здається не таким вже і сильним, це хибне відчуття. Людський організм не в змозі різко пристосовуватися до раптової зміни температури. Тож варто бути дуже обережним.

Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді. Не вживайте алкоголю – він створює ілюзію тепла, хоча насправді зовсім не гріє. Крім того, у стані алкогольного сп’яніння важче сконцентруватися на перших ознаках обмороження. Бажано не палити на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду.

Попередити замерзання може просторий одяг – він сприяє нормальній циркуляції крові. Хибною є думка, що чим більше одягу ви на себе вдягнете – тим тепліше буде. Між шарами одягу краще залишати прошарок повітря. Він утримує тепло. Те ж саме стосується і взуття. Воно не має бути тісним. Для того, щоб зігрітися, слід покращити циркуляцію крові. Це можна зробити розтираючи змерзлі кінцівки або просто ворушачи пальцями. Крім того, у взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати шерстяні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими.

Звичайно ж не варто виходити з дому без рукавичок та теплого шарфа. Обидва аксесуари повинні мати природне походження – краще всього віддати перевагу вовні чи хутру. Між порами цих матеріалів краще утримується тепле повітря.