Житомирські сироти та багатодітні не сплачуватимуть податок за транспорт

Міндоходів ініціює звільнення від оподаткування операцій з безоплатного передання транспорту сиротам та багатодітним, проінформували Репортер у відомсті.

Відповідний законопроект „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких операцій з безоплатного передання транспортних засобів”, розроблений Міністерством доходів і зборів, пропонується для громадського обговорення.

Проект акта передбачає звільнення від оподаткування (в частині акцизного податку, утилізаційного збору та збору за першу реєстрацію) операцій з безоплатної передачі транспортних засобів у володіння і користування державних органів, установ (організацій), які утримуються за рахунок бюджетних коштів, дитячих будинків, а також багатодітних сімей, у яких виховується п’ять та більше дітей, та ін.

Прийняття законопроекту, впевнені фахівці Міністерства, забезпечить громадянам та установам, що опікуються дітьми, а також інвалідам реалізацію в повній мірі права на безоплатне отримання транспортних засобів від держави, оскільки звільнить їх від необхідності сплати податків і зборів у загальному порядку.

На сьогодні законодавством передбачено лише звільнення таких операцій від оподаткування податком на додану вартість.

Окремо слід підкреслити, що передається виключно транспорт, який перейшов у власність держави.

Згідно із статистичними показниками більшість таких транспортних засобів – це автомобілі віком понад 5 років, розмір податків і зборів на які перевищує їх ринкову вартість, що, в свою чергу, не дозволяє їх реалізувати.

Тому безоплатна передача таких засобів державним установам є логічним кроком та сприятиме обмеженню ввезення на територію України автомобілів, які вже були у використанні.