Перейменування Московської в Житомирі: вшанування Небесної Сотні чи політичні авантюри

Тимчасова депутатська комісія з перейменування вулиці Московської на вулицю Небесної Сотні у Житомирі вже двічі не змогла зібратися.

Вочевидь, питання перейменування вулиці, а отже і наслідки від перейменування для мешканців вулиці Московської та вшанування Небесної Сотні не були в основних пріоритетах для депутатів міської ради Наталії Боровської, Олега Горая, Сергія Онищука та Олександра Радька, які пропустили вчорашнє засідання комісії.

Попри відсутність кворуму, депутати Наталія Леонченко, Олег Єлісеєв, Сергій Мірошніков і Василь Дехтяренко разом із представниками громадськості обговорили намір такого перейменування.

Одна з думок – Небесна сотня не стане меншими героями, якщо в пам’ять про неї назвати сквер, навчальний заклад чи встановити пам’ятник, адже перейменування багатонаселеної вулиці означає для її мешканців фінансові витрати, пов’язані з переоформленням документів.

Наталія Леонченко та Олег Єлісеєв вважають, що треба врахувати побажання житомирян, розглядати різні варіанти.

Зрозуміло, що іншої думки дотримується ініціатор перейменування з метою вшанування подвигу загиблих під час здолання влади Януковича Сергій Мірошніков. Проект рішення про перейменування вул. Московської на вул. Небесної Сотні оприлюднений на сайті Житомирської міської ради.

Він назвав суму 20-30 тисяч гривень, яку доведеться заплатити людям за переоформлення документів, мізерними коштами.

Можливо для людини, яка неодноразово публічно наголошувала на своїй забезпеченості – це «мізерні кошти», але пенсіонерам, більшість з яких не може собі дозволити в повній мірі забезпечувати харчування й лікування, це суттєво вдарить по кишені.

У звернені до депутата свого округу Олега Єлісеєва мешканці будинку № 44 по вул. Московській пишуть, що низько вклоняються героям України з «Небесної Сотні», але просять прислухатися до думки мешканців міста і пропонують свої варіанти вшанування пам’яті Небесної Сотні – назвати нову вулицю, зробити сквер, побудувати капличку.

Представники громадськості під час обговорення назвали прагнення деяких депутатів перейменувати саме вулицю Московську політичними авантюрами.

У Житомирі є 20 інших вулиць, названих іменами радянських «героїв», які вбивали людей чи спрямовували свою діяльність на знищення української держави, що потребують перейменування, але чомусь обрали саме Московську.