Торгівельно розважальний центр Житомира «Глобал UA» відповів на інформаційну атаку

Останнім часом в Житомирі навколо торгового центру ТРЦ «Глобал UA» почало з’являтися багато інсценуацій.

Під інформаційний удар потрапив ТРЦ «Глобал UA» якого спочатку звинуватили в тому, що цей заклад зареєстрований не в Житомирі, а отже й податки сплачують не в житомирський бюджет, потім виник скандал з вимогою орендарів торгового центру не підвищувати оренду торгових площ, ну а апофеозом удару по Глобалу стала пропозиція одного з громадських діячів на час суспільних потрясінь відмовитися від стягнення з підприємців орендної плати.

Репортер Житомира вислухав орендодавця.

Пройдемося по пунктах.

1. Щодо реєстрації й податків.

ПАТ «Житомирський меблевий комбінат» пройшов державну реєстрацію в житомирському міськвиконкомі. Свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість видавало ДПІ у місті Житомира. Це підтверджують відповідні документи.

Це означає, що «Глобал UA», як приватно-бізнесова структура, яка отримує прибуток від здачі в оренду торгових приміщень з повним комплексом послуг життєзабезпечення та гарантованими потоками, сплачує податки від свої комерційної діяльності в бюджет Житомира.

«Глобал UA» приклав зусиль і залучив у Житомир потужних інвесторів, світових лідерів торгівлі (Підприємство з іноземними інвестиціями «МакДональдзЮкрейн Лтд», ТОВ «Адвентіс» – (Караван), ТОВ «ЮСК Україна», ДП «Адідас Україна», ТОВ «Комфі Трейд», ДП «САВ-ІР» – (Фокстрот), які мають великі мережі в Україні і світі. Такі мережеві структури не можуть бути одночасно зареєстровані в багатьох місцях (ТОВ «ЮСК» наприклад має більше 2 000 магазинів у всьому світі).

Питання сплати податків у місцях здійснення торгівлі регулюється виключно законодавством. Тому орендодавець пояснює, що потрібно добиватися не примусової реєстрації, а зміни законів, які б залишали максимум ресурсів у регіонах.

2. Щодо зростання оренди приміщень.

За час існування ТРЦ «Глобал UA» ціна оренди для орендарів не лише не зросла, а й знизилася. В середньому порівняно з 2008 роком ціна нижча на 20 %.) Це при тому, що за останні 5 років при офіційному індексі інфляції гривня знецінилась на 50%, а долар в останні місяці почав стрімко зростати.

Лояльність орендодавця по відношенню до орендарів коштувала ТРЦ «Глобал UA» того, що термін окупності капіталовкладень зріс з 7-ми до 12-ти років, але торговий центр таким чином дбає про благополуччя своїх клієнтів, йде їм на зустріч

3. Щодо ідеї відмовитися на час потрясінь від орендної плати за торгові площі в торговому центрі.

ТРЦ «Глобал UA» – це інвестиційний проект, який реалізовано за кредитні кошти. ПАТ «Житомирський меблевий комбінат» щомісяця сплачує мільйони гривень відсотків по кредитах, які отримані як у валюті так і в гривнах.

Відсутність сплати орендних платежів призведе до невиконання кредитних зобов’язань, несплати податків і як наслідок до паралічу інженерної інфраструктури комплексу та закриття ТРЦ «Глобал UA». Тобто, якщо уявити ситуацію, що торговий центр відмовиться від стягнення орендної плати, він буде змушений взагалі закритися, а це нікому не вигідно.

Тому всі останні заяви щодо перереєстрації ТРЦ та відміни орендної плати орендодавці називають популізмом, спробою сподобатися за чужий рахунок.

R