У Житомирі священники Московського патріархату відспівували націоналістів Сціборського та Сеника. Фото. Відео

У Житомирі 28 березня урочисто відкрили знак борцям за волю України Миколі Сціборському та Омеляну Сенику, що знаходиться на території Свято-Преображенського кафедрального Собору.

Саме тут могила націоналістів, убитих внаслідок теракту 30 серпня 1941 року.

Відспівували їх священники Московського патріархату.

На відкритті були присутні два нардепи від “Свободи” Юрій Мірошніченко та Олександр Мирний (який, кажуть, був головним спонсором).

Мірошніченко назвав цей захід “актом примирення”. Можливо через те, що урочистості пройшли на території православної церкви МП.

Під час вечора виступали голови різних організацій, що дещо втомило присутніх, тому до кінця лишилась половина.

На завершення всі поклали квіти та заспівали український славень.

Довідка.

Микола Орестович Сціборський (28 березня 1898, Житомир — 30 серпня 1941, Житомир) — учасник Першої світової війни, діяч УНР, УВО, один з фундаторів ОУН, підполковник, теоретик українського націоналізму, зокрема так званого солідаризму і корпоративного державного устрою, теоретик офіційних видань ОУН, автор численних статей у націоналістичних виданнях, співавтор проекту конституції української держави, за фахом — інженер-економіст.

Сеник Омелян (псевдо: Грибівський, Канцлер) (19 січня 1891, Яворів — 30 серпня 1941, м. Житомир) — 9-й крайовий Командант УВО (02.1929-кінець 1929), член Вищого Проводу ОУН (1930), головуючий на II Великому Зборі ОУН у Римі (26.08.1939).

Народився у місті Яворові (тепер Львівська область). На початку Першої світової війни 1914–1918 вступив до австрійської армії, згодом — сотник Галицької армії. З 1921 — член Української військової організації (УВО), входив до Начальної та Крайової Команди УВО, член «Летючої Бригади» УВО.

На початку радянсько-німецької війни 1941-45 призначений керівником Основної похідної групи ОУН (А. Мельника), яка мала дістатися Києва і проголосити державність України.