У Житомирській області телефонні шахраї виманюють у батьків гроші за порятунок їхніх дітей

Одразу четверо жителів Житомирщини звернулися до міліції із заявами про те, що віддали пройдисвітам свої заощадження за уявний порятунок близьких людей.

Домашній телефон 56-річної бердичівлянки тривожно задзвенів близько 4 години ранку. Відповівши на дзвінок, жінка почула голос незнайомця, який сповістив про те, що її син затриманий за скоєння злочину.

Проте звільнити сина від кримінальної відповідальності, мовляв, цілком можливо.
Для цього слід негайно перерахувати названу незнайомцем суму на банківську картку.

Тож лише згодом, віддавши 3,6 тисячі гривень водієві таксі, жінка зателефонувала синові. А той здивовано повідомив ошелешеній матері, що нічого подібного з ним не сталося, він удома відпочиває.

Аналогічна заява надійшла й від 70-річної жительки обласного центру. За «звільнення» свого сина з міліції вона передала якомусь незнайомому чоловіку 4 тисячі гривень.

Згодом жінка бідкалась правоохоронцям, що не могла вчинити інакше, адже чоловік, який зателефонував, дав їй лише годину, аби ошелешена мати встигла врятувати свого сина.

Тим часом 50-річна та 47-річна жительки Баранівського та Олевського району Житомирщини, сини яких наразі перебувають у місцях позбавлення волі, віддали шахраям разом суму близько 6 тисяч гривень.

Незнайомці, які телефонували цим жінкам, представлялися працівниками установ виконання покарань і повідомляли про необхідність грошової допомоги їх синам для вирішення проблем здоров’я або ж під час етапування до іншого місця ув’язнення.

Нині в рамках відкритих за фактами шахрайств (ст.190 Кримінального кодексу України) кримінальних проваджень правоохоронці встановлюють осіб пройдисвітів.

Разом з тим міліція наполегливо просить громадян бути обережними і не довіряти незнайомцям, що вимагають у них гроші, телефонуючи на мобільні.

1. Після заяви нібито вашої близької людини про те, що сталося нещастя, скажіть, що зараз передзвоните йому самі.

Як правило, дзвінки від шахраїв надходять із прихованого номера, тому постарайтеся набрати номер телефону саме тієї людини, яка вам дзвонить або комусь з тих, хто знаходиться у її оточенні – дружині, чоловікові, друзям або знайомим.

Словом, перевірте, чи дійсно той, хто дзвонить, є тим, за кого себе видає.

2. Якщо вам дзвонить людина, що називає себе міліціонером, зателефонуйте самі в міліцію.

Липовий міліціонер, звичайно ж, не назве своє ім’я, прізвище, звання і посаду, мотивуючи це занепокоєнням, що про це дізнаються спецслужби.

Відтак, уточніть, в якому саме райвідділі міліції знаходиться ваш родич. І одразу ж зателефонуйте хоч би за номером «102».

Упродовж короткого часу ви точно отримаєте однозначну відповідь і впевнитеся у безглуздості того, що вам намагаються нав’язати.

3. Слід запам’ятати: ніхто ніколи не стане вимагати хабар по телефону та ще й тримати вас на зв’язку, поки ви не переправите гроші на рахунок.

Погодьтеся, безглуздо вірити якійсь безликій людині, яка вам дзвонить хтозна-звідки.

4. Як бачите, так або iнакше, але вам слід перервати розмову з опонентами.

Це потрібно для того, щоб зібрати до купи думки, приборкати емоції, спробувати розсудити логічно і холоднокровно.

І, нарешті, зробити таки кілька дзвінків, завдяки яким, у будь-якому випадку, все стане на свої місця.